Beykoz’da gönülleri ısıtan Millet Sofrası açıldı

Beykoz’da gönülleri ısıtan Millet Sofrası açıldı

Beykoz’da ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine günlük sıcak hizmeti sağlamak, olası afet durumlarında İstanbul’un 300 bin kişilik acil yemek ihtiyacın karşılamak üzere Kavacık’ta kurulan “Millet Sofrası” kapılarını açtı. 

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen evde sıcak yemek hizmetini modern koşullarda ve tek bir merkezden sağlamak amacıyla hizmet açılan  “Millet Sofrası” nezih ortamıyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

HER GÜN EVLERE SICAK YEMEK

İhtiyaç sahiplerini sıcacık hizmetiyle kuşatan Millet Sofrası’nda, kendi yemeğini pişirecek fiziksel ve maddi gücü olmayan engelli, yaşlı ve hasta ilçe sakinleri için her gün bin adet tabldot yemek üretiliyor.   

Usta aşçılar tarafından özenle pişirilen yemekler hijyenik koşullarda paketlenip 7 gün boyunca sevgiyle evlere servis ediliyor, evlerinde sıcak yemek hizmeti alan ilçe sakinleri bir sonraki günü güvenle bakıyor.

ÇORBA VE TATLI İKRAMI

Evde sıcak yemek hizmetiyle yüzleri güldüren Millet Sofrası’na gelen ihtiyaç sahiplerine her gün 07.00-14.00 ve 16.00-20.00 saatleri arasında ayrıca çorba ve tatlı ikram ediliyor.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLACAK

Kurban Bayramı itibariyle hayırsever vatandaşların nakdi ve et bağışlarını da kabul etmeye başlayacak olan merkez, imkân sahibi kimselerle ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuracak.

Merkeze kabul edilen bağışlar ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek olarak ulaşacak.

KADIN GİRİŞİMCİLER YETİŞİYOR

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında “Kadın Girişimcilik” eğitimleri de merkezin mutfağında veriliyor. İlçedeki kadınlar burada aldıkları eğitimle ekonomiye ve hayata güvenle katılıyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından cenaze evlerine verilen yemekler de merkezin mutfağında  hazırlanıyor.

AFETTE 300 BİN KİŞİYE HİZMET

Millet Sofrası sıcak yemek hizmetiyle ihtiyaç sahiplerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken ilçenin afetlere hazırlanmasında da önemli bir rol üstlenecek.

İstanbul’da meydana gelebilecek olası bir afette 7/24 kapasiteyle çalışacak merkezde günlük 300 bin kişilik sıcak yemek hizmeti verilecek.   

“Millet Sofrası” bu yönüyle afet anlarında stratejik bir merkez olacak. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.