Beykoz'da hayatı paylaşmaya engel yok!

Beykoz'da hayatı paylaşmaya engel yok!

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi iş birliğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Bugün bana katılır mısın?” sloganıyla farkındalık oluşturacak bir etkinlik gerçekleştirildi. 

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi iş birliğiyle farkındalık oluşturacak çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Beykoz Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, ilçede yaşayan engellilere ve engelli ailelere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için bir etkinlik düzenledi.

“Bugün bana katılır mısın?” sloganıyla düzenlenen programda, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu ve konsey üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile muhtarlar ve gönüllüler engelli bireyler ve aileleri ile bir araya geldi.

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Saniye Efe ve yönetim kurulu üyeleri tarafından düzenlenen etkinlik sayesinde engelli bireyler ve ailelerinin çaylarını yudumlayıp, eğlenceli vakit geçirerek sosyalleşmelerine katkı sağlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü buluşmaları kapsamında, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Üyesi Gözde Şahin ile bir araya geldi.   

Gümüşsuyu Restoran’da Nuray Ak’ı ağırlayan Belediye Başkanı Murat Aydın da Ak’ın hayat hikâyesini dinleyerek çay eşliğinde sohbet etti.

Başkan Murat Aydın, “Beykoz Kent Konseyi’nin bizi buluşturduğu Nuray Hanım 17 yaşında bir trafik kazası sonucu omurilik felci geçirmiş. Ama hayata var gücüyle tutunmaya devam etmiş, 8 yıldır hastanede memur olarak çalışıyor. Hayat bize engeller çıkarabilir asıl önemli olan onları hem birey olarak hem de devlet-millet işbirliğiyle aşmamız.” diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu ise Aras Demirci ile keyifli vakit geçirdi.

Aras’ın kocaman bir kalbinin olduğunu dile getiren Kabahasanoğlu, “Bugün burada sevgi var, paylaşmak var, birliktelik var, dayanışma var, farkındalık var. Aras’ı ve kocaman yüreğini tanımaktan çok memnun oldum. Pırıl pırıl bir kalbi var. Bundan sonra kankayız.” diye söyledi.

Gülnar Aşçıoğlu ile dolu dolu bir gün geçiren AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, “Sevgili Gülnar hanımla çok güzel bir gün geçirdik. Beykoz Kent Konseyi’nin “Bugün bana katılır mısınız?” projesi ile özel bir günde bizi buluşturan engeliler meclisimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.