Beykoz’da hayırsever kadın, 48 bin liralık bakkal borcunu kapattı

Beykoz’da hayırsever kadın, 48 bin liralık bakkal borcunu kapattı

Beykoz'da gizemli bir hayırsever, mahalle sakinlerinin ve borçları yüzünden zor durumda olan bakkalın tüm borçlarını kapattı.

Beykoz'da gizemli bir hayırsever mahallelinin tüm borçlarını kapattı. Bakkalını kapatmak üzereyken hayırseverin yaptığı 48 bin liralık ödemeyle dükkanını kurtaran Feridun Demir, ''Arkadaş dediklerim 20 yıldır borcunu ödemiyordu. Bir kadın olduğunu öğrendiğim hayırsever mahallelinin bütün borcunu kapattı. Allah ondan razı olsun. Hem benim hem de mahallelinim imdadına yetişti'' dedi.

Beykoz'da bir hayırsever, mahalle sakinlerinin ve borçları yüzünden zor durumda olan bakkalın imdadına yetişti. Kadın olduğu öğrenilen hayırsever, bir çalışanını mahalleye gönderdi. Mahalle bakkalına giren çalışan, bakkal Feridun Demir'e işvereninin bütün veresiye borçlarını kapatmak istediğini söyledi. 20 yıldır ödenmeyen borçlar yüzünden zor durumda olan bakkal Feridun Demir ise neye uğradığını şaşırdı. Yapılan hesaplamalar sonucu veresiye defterinde mahallelinin 48 bin lira borcu çıktı. İşverenin onayıyla mahalledeki herkesin borcu kapandı.

''İMDADIMIZA YETİŞTİ''

50'nin üzerinde ailenin 20 yıldır borçlarını ödemediklerini belirten Feridun Demir, ''Bu ödemeyenler benim çocukluk arkadaşlarım. Arkadaş diye zamanında veresiye verdim. 2001 yılından berri, yani bakkalın açılışından öte gelen borçlar. Ben mahallenin bakkalı olarak bu borçları öteki dünyaya havale etmiştim. Kendim de zor durumdaydım. Bakkalı kaptmayı düşünüyordum. Ama hayırseverin ödemesiyle yeniden toparlandım. Bir kadın olduğunu biliyorum. Hem benim hem de mahallelinim imdadına yetişti. Çalışanı aracılığıyla 48 bin liralık hesabı ödedi ve bütün borçları kapattı'' dedi.

''BİR GELİP TEŞEKKÜR ETMEDİLER''

Borcu olanların bu zor günlerde borçtan kurtulduğunu belirten Demir, ''O hayırsevere çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum, sayıları artsın inşallah. Bu borç sahiplerinin çoğunun ödeyecek durumu vardı ama ödemek istemediler. Tanıdığım bildiğim kişi diye verdim ama alamadım. Bir hayırsever tarafından borçları kapandı. Bunlar bu astığımız yazıyı 20 Mayıs'tan beri biliyorlar ve bir tanesi de gelip hayır sever için Allah razı olsun demedi. Bu kadar acizler. Benim 19 yıldır borcuna sadık müşterilerim var. Onlara canım feda, her zaman veresiye vereceğim. Ama borcunu ödemeyen insanlara bir ekmek vermeyeceğim, bu kadar net konuşuyorum. Gelip veresiye teklifinde bulunsalar en ağır kelimelerle karşılaşırlar. Onlar için veresiye bitmiştir. Ölüyorum deseler veresiye bitmiştir'' diyerek sitem etti.


 


''BİLEREK BORCUNU VERMİYORLARDI''

Halil Kulak: Bu hayırsever kardeşimizden Allah razı olsun. Allah böyle insanların sayılarını artırsın. Gözlerim yaşarıyor, şu anda kendimi ifade edemiyorum. Ben 1979'dan beri bu mahalledeyim. Bakkal kardeşimiz bu borçların yarısını alamayacağını bile bile insanlara veresiye verdi. Sonra kendisi zor duruma düştü.

Zeki Sezer: Allah bu hayırsever kardeşimizden razı olsun. İnsanlar biraz nefes aldı. Borcunu verenlerin yanında tabi mahsustan borcunu vermeyenler vardı. Bakkal kardeşimiz çoluğu çocuğu aç kalmasın diye verdi.


Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.