Beykoz’da sahili pislik kapladı!

Beykoz’da sahili pislik kapladı!

İstanbul Boğazı’nın incisi ve Anadolu Yakası’nın gözde kıyısı Beykoz Sahili’nde çekilen son görüntüler yürekleri burktu. İBB’nin ilçeye uğramayan çöp tarama gemileri nedeniyle kıyıda biriken binlerce denizanası ve çöp yığınlarının oluşturduğu kirlilik görüntülendi.

Beykoz’da sosyal hayatı artıran, 7’den 70’e herkesin yürüyüş yaptığı ve bisiklet sürdüğü Beykoz Sahili’nde binlerce denizanası ve maskeden poşete kadar birçok atık kıyıya vurdu.

İstanbul’da "Her şey çok güzel olacak" sloganıyla başkanlık koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz’a ve Beykozlulara verdiği sözlerin unutulduğu tartışmaları kamuoyunu meşgul ederken, Beykoz Sahili’nde çekilen son görüntüler “Beykoz’da deniz temizliği yapılmıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

İlçede denizin üstü tamamen beyaz renkli denizanalarıyla ile biriken çöp yığınlarıyla kaplandı.

Maske, poşet, şişe kapakları ve ambalaj atıklarının oluşturduğu kirlilik kameralara yansıdı.

Şerit halinde uzanan çöpler, denizin güzelliğine de gölge düşürdü.

Yaklaşık iki haftadır denizin üstünde çöplerin yığılı olduğu söyleyen balıkçılar ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) çöp tarama deniz gemilerinin kıyıya uğramadığını belirtti.

“ÇÖPLER TEKNENİN PERVANESİNİ SARIYOR BİZİ ENGELLİYOR”

Teknesi bulunan bir balıkçı “İBB’nin deniz temizliği için tekneleri var, gelseler bu çöpleri toplamaları 5 dakikalarını almaz. Biz de bu durumdan mustaribiz çünkü çöpler teknenin pervanesine sarıyor, bizi de engelliyor. Yaklaşık 15-20 gündür böyle. Bu aralar hiç temizleme yapılmıyor nedense.” diye konuştu.

“BEYKOZ SAHİL İÇLER ACISI…”

Bir sosyal medya kullanıcısı da “Beykoz sahil içler acısı..” mesajıyla kirliliğe dair bir görüntü paylaşıldı. 

Kıyıya vuran denizanaları ve boğazdaki atıklar gözler önüne serildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.