Beykoz’da imar planları için önemli bir adım!

Beykoz’da imar planları için önemli bir adım!

Beykoz’da Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi’nin imar planı çalışmaları için gerekli olan “Sit Derecelendirmesi” Resmî Gazete’de yayımlandı. 

Beykoz’da Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi’nin imar planı çalışmaları için gerekli olan ve aynı zamanda doğanın korunmasını sağlayan “Sit Derecelendirmesi” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmî Gazete’de yayımlandı.

Bölge halkının uzun yıllardır beklediği müjdeli gelişmeyle birlikte 1/5000 Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı’nın yapılabilmesinin önü açıldı.

Başkan Aydın: “Beykoz’umuza Hayırlı Olsun”

Uzun süredir üzerine çalışılan imar süreciyle ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Çavuşbaşı bölgesi ile Görele mahallemizin “Sit Derecelendirmesi” bugün Resmî Gazete’de yayımlandı. Böylece hem doğamız kesin bir şekilde koruma altına alındı, hem de bu bölgedeki hemşehrilerimiz için uzun süredir üzerinde çalıştığımız imar sürecinde önemli bir aşamaya gelindi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a büyük ilgi ve destekleri için hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunarım. Beykoz’umuz için hayırlı olsun.” dedi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Mehmet Nazif demir

  İmar çıkmış deyil henüz sevinmişde deyiliz İmarın çıktığı vakit hayırlı olsun diyebiliriz Zira çok ama çok uzun bir süredir bekliyoruz Seçimde yapıcaklar sırasında ilk imar planı var Lakin yıllardır bir sonuç göremiyoruz

 • Query

  Onemli bir adim ama yetmez.. bizim bekledigimiz haber, imar planlarin yapilmasi askiya cikmasidir. Asil bu haber sonrasi cikar alkislariz sizleri.

 • samet

  ben birşey anlamadım anlayan varsa aydınlatsın .belediye başkanı cıksın anlatsın imar icin bir takvim versin.insanlar önünü görebilsin.

 • Adil Tan

  Hangi gün ve sayılı Resmi Gazete lütfen yazar mısınız. Aradım bulamadım...

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.