Beykoz’da İSKİ müdürünün tesisine özel hizmet

Beykoz’da İSKİ müdürünün tesisine özel hizmet

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Kelebek Çiftliği’nin sahibi Nafiz Ünlü, İSKİ’de müdür olduktan sonra turistik tesisinin içinden geçen dere, İSKİ’ye ait iş makineleri ve malzemelerle yeraltına alınarak, geniş bir alana dönüştürüldü.

Beykoz Zerzevatçı köyünde Kelebek Çiftliği olarak bilinen turistik işletmenin sahibi Nafiz Ünlü, İSKİ’de müdür olduktan sonra, kendi tesisine özel dere ıslahı yaptırdı. Zerzevatçı köydeki kelebek çiftliğinin içinden geçen dereyi, iş makineleriyle ıslah ederek, İSKİ’ye ait künkler yerleştirdi.

İki farklı arsadan oluşan tesisin içindeki dere yer altına alınarak, geniş bir alana dönüştürüldü. Sabah Gazetesi’nin haberine göre tesisteki yeni düzenleme sonrasında ticari olarak kapasitesi artırılırken, İSKİ’nin iş makinelerinin çıkardığı toprak, arsanın tesviyesi için özel olarak kullanılıyor.

CHP BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYDI 

Beykoz’da “Kelebek Çiftliği” adıyla tanınan turistik ve ticari işletme, İstanbul ve çevre illerden gelen ziyaretçileri ücret karşılığında ağırlıyor. Girişi ücretli olan tesisisin sahibi Nafiz Ünlü, 2019 yerel seçimlerinde CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı olarak başvuruda bulunmuştu.

İSKİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ OLDU 

Bilişim, sistem analistliği ve siber güvenlik konularında uzman olan Nafiz Ünlü, 2020 yılı Temmuz ayında İSKİ Bilgi Teknolojileri Şube Müdür Vekili olarak atandı. Nafiz Ünlü’nün müdür olarak atanmasından aylar sonra, kelebek çiftliğinin içinden geçen dereyle ilgili İSKİ ekipleri tarafından hummalı bir çalışma başlatıldı.

DERE KAYBOLDU ARSA BİRLEŞTİ

Derenin bulunduğu kısım iş makineleriyle kazılarak düzenlenirken, üstü de beton menfezlerle kapatılarak düzleştirildi. Kazılan bölgeden çıkarılan toprak da, yoldan aşağı seviyede kalan arsaya dökülerek tesviyesi yapıldı. Zerzevatçı köyü içinde 1271 ve 1936 metrekare olmak üzere iki ayrı parselden oluşan arazi, dere kısmı yer altına alınarak birleşik bir arsaya dönüştürüldü.

İSKİ’ye ait iş makinelerinin yolu keserek yürüttüğü çalışmalarla, arsanın ticari olarak faaliyet alanı genişletilirken, yolun alt kısmında kalan parsel de araç girişine uygun hale getirildi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Aytaç ÖNER

  Hayatım boyunca chp nin kapısından bile geçmedim geçmemde..Ama şuanki iktidarın yanındaki yalakaların çaldıklarının yanında devede kulak tabirini getirdi aklıma olan olay..yani demem o ki devletin malı deriz yemeyem keriz misali kim nereye gelirse gelsin gerçek anlamda içinde Allah korkusu olmayan bir şahıs kul hakkına girmekten korkmaz çekinmez ve herşeyi yapar tıpkı bu şahsın yaptığı gibi kullandığı malzemelerde kaç garibanın öksüzün dul ve yetimin hakkı vardır Allah bilir?? Babasının malı gibi kullanmış belkide hala kullanmayada devam ediyor bi dur diyen olmadıkçada bu böyle dewam eder gider..Allah bizleri kan emen vampir kılıklı insanlardan korusun(amin)..

 • Çetin Özbakır

  Alibahadirda dere islahi yarim birakildi orayada bir el atsin mudurumuz bir sel gelip insanlar olmeden yapilmasi sart...

 • Asi krn

  Sabah gazetesine dayanarak yaptığınız haberin doğruluğunu araştırınız mı?sırf iski ve CHP yi karalamak amaçlı adına haber dediğiniz kahvehane dedikodusu mu? Biz vatandaşlar öyle şeylere şahit olup,öyle şeyler görüyoruz ki artık ne sabaha ne bazı propaganda yapan yanlı başına inanmıyoruz..Bu dediniz iddia eden siz ve sabah gurubu sabıkalı ve şaibelisiniz..enerjinizi beykozun gerçek sorunlarına harcadınız lütfen..

 • Osman N Öztürk

  Bu bilgilendirme ye göre Nafız ÜNLÜ inandığı ve kazandığı tecrübesini uyguluyor. Sorumluluk vatandaşın değil Türkiye Cumhuriyetinin kanun uygulama yönetimini uygulayanlarındır. Vatandaş konuşursa hele bir eyleme kalkışırsa suç olur. Siyasetçi ler gittiği yerde amacına ulaşmak için yaptıkları siyasetinin gereğidir denilir.

 • Kenan

  Herşey çok güzel olacak. Beykoz belediye başkan aday adayı şimdiden işe koyulmuş. İmamoğlu ona müsaade etmeyecektir, haberi olursa.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.