Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz da işletmeler sıkı denetim altına alındı!

Beykoz'da 4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' kapsamında denetim yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, 4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' kap

Beykoz’da 4207 sayılı ‘Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun’ kapsamında denetim yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, 4207 sayılı ‘Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun’ kapsamında denetim yapıldı. Tütün ve tütün mamullerinin kapalı alanlarda kullanılmamasını önlemek için işletme sahiplerine ve vatandaşlara sigaranın zararları anlatıldı.

İlçe genelinde gerçekleştirilen denetime Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kale ve Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürü Yasin Kan ile ilgili personel katılırken herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Yapılan ziyaretlerde vatandaşlar ile işletme sahiplerine devletin sigara ve zararlarıyla mücadele konusunda yoğun bir gayret içinde olduğu anlatılırken bu konuda duyarlı olan işletme sahipleri ve vatandaşlara teşekkür edildi. Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından sigaranın insan ve halk sağlığına zararları konusunda yapılan bilgilendirmeler sonunda dumansız hava sahası uygulamaları sona erdi.

 Denetimlerin önümüzdeki günlerde de belirli periyodik aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.