Beykoz’da İstiklal Marşı’nın kabulü kutlandı

Beykoz’da İstiklal Marşı’nın kabulü kutlandı

Beykoz’da İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 101. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenlendi. 

Beykoz’da İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 101. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programı düzenlendi.

Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Şube Müdürü Metin Aktaş, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalardan sonra İstiklal Marşı’nın kabulü konulu video sunumu yapıldı.

Gösterimin ardından öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy’un “Bülbül” adlı şiiri okundu.

Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro tarafından 12 Mart oratoryo sunumu ve gösterisi yapıldı.

İstiklal Marşı'nın kabulü nedeniyle düzenlenen “İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve İlçe Milli Eğitim Müdür Sevcenur Özcan tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle program son buldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.