Beykoz’da kaç kişi artık sokağa çıkamayacak? İşte yanıtı…

Beykoz’da kaç kişi artık sokağa çıkamayacak? İşte yanıtı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kovid-19 ile mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı. Daha önce 65 yaş ve üstündekilerin sokağa çıkmaları yasaklanırken şimdi de 20 yaşının altındakilerin sokağa çıkmaları yasaklandı.

Bu kapsamda 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlara getirilen yeni kısıtlamalarla birlikte Beykoz'da kaç kişinin etkileneceği de ortaya çıktı. Son nüfus sayımına göre Beykoz’da vatandaşlarının toplam sayısı 248 bin 260’a ulaştı. Açıklanan yeni yasakla birlikte ise bu nüfusun neredeyse yüzde 30’dan fazlası sokağa çıkamayacak.

BEYKOZ’DA 86 BİN KİŞİ ARTIK SOKAĞA ÇIKAMAYACAK

Beykoz’da 20 yaşının altında bulunan yaklaşık 64 bin kişi artık sokağa çıkamayacak. Daha önce açıklanan 65 yaş ve üzerindeki 22 bin vatandaşın da sokağa çıkması yasaklanmıştı. Son alınan tedbirlerle birlikte 248 bin 260 kişi nüfusu olan Beykoz’un yaklaşık 86 bini artık sokağa çıkamayacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.