Beykoz’da kalp sağlığına dikkat çekildi

Beykoz’da kalp sağlığına dikkat çekildi

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, 12-18 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla etkinlik düzenlendi. 

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, 12-18 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla stant açarak, ücretsiz tansiyonları ölçülen vatandaşları bilgilendirdi.

Beykoz Sahil ve Kanlıca Meydanı’na açılan stantlarda görevli personeller, vatandaşlar kalp ve damar hastalıklarının erken teşhisin önemini vurgulayarak, bilgi içeren broşürler dağıttı.

Kalp sağlığı konusunda sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırabilmek amacıyla yapılan etkinlikte kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyen unsurların başında sağlıksız beslenme, şişmanlık, alkol, sigara, hava kirliliği, hareketsiz bir yaşam ve stres kaynaklı olduğu aktarıldı.

Görevliler, kalp sağlığını korumak için, “Sağlıklı beslenin, aktif olun ve kalp sağlığınızı kontrol altına alın, tütüne hayır deyin, alkol tüketimini sınırlayın, sağlıklı vücut ağırlığınızı koruyun, kan basıncınızı kontrol altında tutun ve kan değerleri ölçümünüzü düzenli olarak yaptırın.” şeklinde uyarılarda bulundu.

Meydanlarda tansiyon ölçümü yapılan stantlar gün boyu ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet verdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.