Beykoz’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı

Beykoz’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı

Beykoz Belediyesi tarafından KİPTAŞ’tan devr alınarak yapım süreci hızlandırılan  “Çubuklu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi”nde sözleşme aşamasına gelindi. Gerekli anlaşmalar sağlandığı zaman kentsel dönüşüm ve depreme dayanıklı konutlar için ilk kazma 2022 yılında vurulacak.

Çubuklu Mahallesi sakinlerinin depreme dayanıklı ve güvenli konutlara kavuşmak için talep ettikleri, 145 bin m2 alanda yürütülecek, 269 binayı ve yaklaşık 294 mülkiyeti ilgilendiren, 485 daire ve 15 işyerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları çok yakında başlıyor.

Mahalle sakinlerinin talebiyle başlayan, 2018 yılında ilgili parsellerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Kentsel Dönüşüm Alanı” ilan edilmesiyle devam eden süreç Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın girişimleriyle yeniden başladı.

Çubuklu sakinlerinin güvenli konutlarda huzurlu ve mutlu yaşaması için hazırlanan projenin ivedilikle hayata geçmesi amacıyla KİPTAŞ’la masaya oturan Beykoz Belediyesi, “Çubuklu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi”nin devrini sağladı.

VATANDAŞIN İLGİSİ BEKLENİYOR

Beykoz Belediyesi’nin yapımı için bakanlıklar ve ilgili kurumlar nezdindeki görüşmeler neticesinde projede büyük bir mesafe kat edilerek sözleşme aşamasına geldi.  

Şayet Çubuklu Mahallesi sakinleri proje sözleşmelerine imza atarsa konutların yapımı gelecek yıl başlayacak ve ilçe tarihinde ilk olan geri dönüşüm projesi de uygulamaya geçmiş olacak.  

BAŞKAN MURAT AYDIN: “2YIL İÇİNDE BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Beykozlulara seçim sürecinden bu yana söz verdikleri hizmetleri yerine getirmenin mutluğunu yaşadıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Çubuklu’da KİPTAŞ’tan devralarak sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm projemizde büyük bir mesafe kat ettik. Yaptığımız görüşmelerde hemşehrilerimizin teveccühü bizleri çok mutlu ediyor. Kalan hak sahipleriyle anlaşmaları tamamladığımız zaman 2022’de kazma vurmayı ve Allah nasip ederse iki sene içinde hemşehrilerimize güvenle oturabilecekleri yuvalarını teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • nurettin kömürcü

    hikaye bunlar insanları görüşmeye çağırıyorlar ortada plan proje yok nerden hangi daireyi verecekler söylemiyorlar söyledikleri %50 ile paylaşım yapılacağı ama neyin 50 si ortada bir sözleşme var bütün yetkiler müteahit firmaya verilmiş imzayı attınmı geçmiş olsun sana istediği yerden daireni verir ses çıkaramazsın yığınla soru var ama ne sorabilirsin nede cevap alırsın devlet sel yangın vs felaketlerde vatandaşına her imkanı sunuyor sunmalıda ama gel görki burada vatandaşın arsasından ne kazanırım hesabı yapan anlayış hiç yakışık almıyor bu iş çok su kaldıracak öğrendiğm kadarıyla arsaların %30 u belediyeye ait vatandaşın arsası içinde yarısı yeşil alan geri kalanında yarısı müteahit alacak ee ne kaldı nerden kaldı sonradan imar artışı yapılacakmı yapılırsa vatandaşa hak tanıncakmı benim hakkımı arsamın olduğu yerdenmi verecek yoksa arkalarda bir blok yapıp hak sahiplerini orayamı atacak ne sözleşmede cevapları var nede sözlü BU İŞ ÇOK SU KALDIRACAK burası zeytinburnu değil

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.