Beykoz’da beklenen adım atıldı! Yıkım başladı

Beykoz’da beklenen adım atıldı! Yıkım başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen "Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi" başladı. 

Beykoz’da ilk olacak Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları için önemli bir adım atıldı.  

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi" başladı.

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 Parsel’de yer alan, 238 bina, 605 konut ve 57 iş yerini kapsayan, ilçe sakinlerinin, güvenli ve düzenli yaşam alanlarına sahip olmak için heyecanla bekledikleri proje kapsamında hak sahipleri tarafından boşaltılan ilk binaların yıkımı yapıldı ve proje başladı.

Hukuki prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilecek proje kapsamında ilk kazma vuruldu ve kentsel dönüşüm yıkımı başladı.

Vatandaşlardan yüksek oranda onay alınan proje kapsamında, Beykoz Belediyesince hak sahiplerine kira yardımları ödenmeye başlamıştı.

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”yle uzun yıllardır imar ve mülkiyet sorunlarıyla anılan ilçenin makûs talihi değişirken, ilçede depreme dayanıklı sağlam konutlara ve tapularına kavuşan vatandaşlar da geleceğe güvenle bakacak.

TOPLAM 776 KONUT 47 İŞ YERİ 

82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konutun inşa edileceği projede mevcut büyüklüklerine göre 47 de iş yeri yapılacak.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Fatma yigit

    Gittigi her yeri yikmakla gorevli bir baskan hadi hayirli olsun

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.