Beykoz'da kural ihlali yapanlar havadan denetlendi

Beykoz'da kural ihlali yapanlar havadan denetlendi

Beykoz'da drone destekli trafik denetimi yapıldı. Denetimlerde, kural ihlali yapan 6 sürücüye toplam bin 34 TL para cezası kesildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu yollarda drone ile havadan trafik denetimi gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Kavacık köprüsü mevkiinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü katılımında trafik polislerince uygulama yapıldı. Trafikte seyir halinde olan araçları havadan görüntüleyen ekipler tarafından, trafik kurallarını ihlal ettiği belirlenen sürücülere ceza kesildi.

Denetim esnasında emniyet kemeri takmayan 5 sürücüye kişi başı 144 TL ceza kesilirken 1 sürücüye de cam filminden 314 TL cezai işlem uygulandı. Toplamda 6 sürücüye bin 34 TL ceza kesildi.

“DRONELAR MAŞALLAH HAVADA GÖRDÜ”

Trafik denetiminde emniyet kemeri takmadığı için ceza yiyen Hasan Ateş," Emniyet kemerim takılı olmadığından dolayı dronelar maşallah havada gördü. Devletin elinden kaçamazsın kurtulamazsın. Emniyet kemeri her zaman için önemlidir. Devlet emniyet kemerini böyle zorunlu kılıyorsa vardır bildiği. Görüyoruz insanlar kaza yapıyorlar sıkıntı oluyor, sıkıntı yaşanıyor ama biz de işte cahilimize geldi arabada sohbet ederken takmayı unuttuk. Taksaydık daha iyi olurdu bu cezayı yemezdik." dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.