Beykoz’da meşrulaştırma çalışmaları son gaz!

Beykoz’da meşrulaştırma çalışmaları son gaz!

Yasa dışı yollarla yapılan Qadraj Kafe’yi meşrulaştırma çalışmalarına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de alet edildi. 

Beykoz halkının çivi çakamadığı bir bölgede SİT ve 1. Derece Arkeolojik Kazı alanı olan araziye yasa dışı yollarla yapılan Qadraj Kafe önce Kızılay adı ile meşrulaştırılmaya çalışılırken, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve muhtarların da alet edilmesi tepkilere neden oldu.

Kızılay Beykoz Şubesi’nin uygun yerleri olmasına rağmen etkinlik, Şube Başkanı Saadettin Çay’ın da ortağı olduğu Qadraj Kafe de gerçekleştirildi. Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve mahalle muhtarının katıldığı toplantı mekanı meşrulaştırma çabası olarak algılandı.

Müze yapılmak amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan, ardından Sadettin Çay ve diğer ortakları tarafından nargile kafe yapılan Qadraj, Kızılay Beykoz Şubesi’nin adeta arka bahçesi yapıldı. İhtiyaç sahiplerine ulaşma bahanesiyle düzenlenen son program ile Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve muhtarlar da alet edildi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • NigneKaco

    Mrb. Muhtemelen o cafe nin hikayesini ve sahiplerinin kim oldugunu yeni kaymakam hanim bilmiyordur. Lutfen basin yayin organi olarak siz ve diger gazeteciler bir randevu alip kaymakam hanima o mekan ile ilgili yapilan haksiz ve hukuksuz tum islemleri ve sade bir vatandasin Beykoz da çati kati yapamazken nasil olurda o mekanin isletmecileri ve tabiki sahipleri hemde herbiri kamuoyuna mal olmus, taninan ve siyasi kimlikleri ve is adamligi sifatlari olan kisilerin hukuku tanimadan ve kimler tarafindan onlara hangi imtiyazlar taninarak o mekanin yaptirildigini soyle etraflica LÜTFEN anlatiniz.Ama kaymakam hanim Beykoz a yeni atandi zaten oda bu igrenclige cesaret edipte o mekana mudahale edemez ama en azindan bir daha o mekana toplanti organize etmez belki.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.