Beykoz’da özel çocuklar sporla buluşuyor

Beykoz’da özel çocuklar sporla buluşuyor

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, “Mutlu Çarşamba” projesi ile her hafta Çarşamba Günü dezavantajlı bireylere yönelik spor aktiviteleri düzenliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde dezavantajlı bireyler için hayata geçirilen "Mutlu Çarşamba" projesiyle genç ve çocuklar, hem spor yapıyor, hem eğleniyor.

Beykoz’da da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü himayesinde yürütülen, ‘Mutlu Çarşamba’ projesi ile özel çocuklar spor yapma imkânı buluyor.

Kanlıca Stadı’nda misafir edilen Beykoz Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri deneyimli antrenörlerden Artistik Jimnastik Antrenörü Tuğçe Sarıtepe Akbaş ve Atletizm Antreörü Miray Gür eşliğinde her çarşamba farklı egzersizler yaparak sosyalleşiyor.  

Erkek öğrencilerden oluşturulan takım ise beden öğretmeni eşliğinde futbol oynuyor.

Proje kapsamında, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Korkulu tarafından öğrencilere madalya takdimi gerçekleştirildi. 

“SENE SONUNA KADAR YAPMAK İSTİYORUZ”

Dezavantajlı bireylere spor yapma imkânı sunan “Mutlu Çarşamba” projesiyle ilgili konuşan Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Korkulu, “Burada amaç, dezavantajlı bireylerin spor yapmasını, onların sosyalleşmesini ve mutlu olmasını sağlamak. Projeyi sene sonuna kadar yapmak istiyoruz.” dedi.

“GÜNLÜK YAŞANTILARINI KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Artistik Jimnastik Antrenörü Tuğçe Sarıtepe Akbaş, genç ve çocukların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Çocuklara ilk başta belli branşların öğretilmesi değil, günlük yaşamlarını kolaylaştıracak sporlar yaptırıyoruz. Burada şuan hafif ve orta zihinsel engelli çocuklar var. Biz onların kaba motor özellerine yönelik beceri parkurları kuruyoruz, ısınma egzersizleri yaptırıyoruz. Çocukların günlük yaşantılarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu çocukların spor yapması çok önemli çünkü onlarda serotonin hormonunun daha fazla salgılanmasına sebep oluyor.” ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.