Beykoz’da şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Beykoz’da şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Beykoz’da şehit aileleri ve gaziler, onbir ayın sultanı Ramazan nedeniyle düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Beykoz Kaymakamlığı, vatan ve bayrak uğruna canlarını feda etmekten kaçınmayan kahraman gazi ve şehit aileleri için iftar programı düzenledi.

Düzenlenen iftar programına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Müftüsü Ali Efe, ilçe protokolü, kurum müdürleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Belediye Başkanı Murat Aydın, birlik ve beraberliğin paylaşıldığı iftar masalarını tek tek gezerek ailelerle sohbet etti. Çiçekli ve Aydın, şehitlerin emaneti olan çocuklarla da yakından ilgilendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.  

Program, Beykoz Müftüsü Ali Efe tarafından Ramazan'ın bereketi ve feyzinin tüm İslam alemini kuşatması için yaptırdığı dua ile sonlandı.

Belediye Başkanı Murat Aydın, yaptığı paylaşımda, “Kaymakamlığımızın organizasyonuyla iftarda şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya geldik. Kalabalık sofralarda buluştuğumuz günlerin hasretini giderdiğimiz güzel bir akşam geçirdik. Vatan aşkıyla toprağa düşen tüm kahramanlarımıza minnettarız, onların emaneti emanetimiz!” ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.