Beykoz’da trafiği azaltacak yol hizmete girdi

Beykoz’da trafiği azaltacak yol hizmete girdi

Beykoz’daki trafiği rahatlatacak Küçüksu Caddesi - Çamlık TEM bağlantı yolu ve kavşağının açılış töreni gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımı tamamlayan Ümraniye Küçüksu Caddesi - Çamlık TEM bağlantı yolunun açılışı yapıldı.

Açılış törenine, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım katıldı.

Beykoz, Ümraniye ve Üsküdar’da yaşayan yaklaşık 200 bin vatandaşın trafik sorununu çözecek projenin açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu tür akılcı planlamaların, trafik yoğunluğunu azaltarak, bölgesel rahatlamalar sağlayacak. Arkadaşlarım, ‘altın dokunuş’ demişler adına; güzel bir tarif olmuş. Kesinlikle İstanbul'un birçok noktasında bu tarz altın dokunuşlar yapılabilmesi mümkün. Yılsonuna kadar 30 nokta, belki de biraz daha konsantrasyonumuzu yükseltirsek, 39 ilçemizle irtibat kurarsak, bunun sayısını daha da yukarılara taşımamız mümkün. Bunu yapmamız lazım.” dedi.

Konuşmaların ardından, Ekrem İmamoğlu, Murat Aydın ve İsmet Yıldırım ile beraberindekiler tarafından kesilen kurdele ile Küçüksu Caddesi - TEM Çamlık yolu, resmi olarak hizmete girdi.

20 DAKİKALIK ZAMAN VE YAKIT TASARRUFU SAĞLAYACAK

Küçüksu Caddesi - TEM Çamlık yolunu birbirine bağlayan 790 metrelik yol ve kavşağın açılmasıyla; Hekimbaşı ve yakın çevresine ulaşımda yol yaklaşık 7 kilometre kısalacak. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde en az 20 dakika zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak yol, D-16 Şile Devlet Yolu üzerinde bulunan Ümraniye-Küçüksu kavşak kolları ile Üsküdar-Beykoz sahil yoluna erişimde yaşanan trafik yoğunluğunu da azaltacak. 

Açılışı yapılan yol ve kavşak, Beykoz’da Yenimahalle ve Göksu, Ümraniye'de Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, İnkılap, Elmalıkent, Kazım Karabekir ile Üsküdar'da Kandilli, Küçüksu, Bahçelievler, Yavuztürk mahallelerinde yaşayan yaklaşık 200 bin İstanbulluya doğrudan hizmet verecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.