Beykoz’da uyuşturucuya karşı mücadele sürüyor

Beykoz’da uyuşturucuya karşı mücadele sürüyor

Beykoz’da, uyuşturucu kullanımının engellenmesi amacıyla hazırlanan 'Narko Tır' kurularak vatandaşları bilgilendiriyor.

Beykoz’da, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğünce dizayn edilen tırda, vatandaşlar bilgilendiriliyor, uyuşturucunun zararları gerçek kullanıcılarının fiziksel değişimi üzerinden anlatılıyor.

Daha önce uyuşturucu madde kullananların yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimlerin 12 dokunmatik ekranda, "İlk etki ve etki süresini kovalama", "Ölümcül karışım", "Müdahale", "Tetikleyici oluşturma", "Beyinde oluşan hasar", "Bağımlılık yüzü", "Bağımlılık diyeti", "Kalbin aşırı hızlanması" ve "Madde kullanımına genel bir bakış" kategorilerinde anlatılan tırda, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden polis ekipleri ziyaretçilerle tek tek ilgileniyor.

Tırın iç duvarlarında madde bağımlılığı sonucu tutuklanan genç yaştaki kişilerin pişmanlıklarını dile getirdiği yazılar da bulunuyor.

Barbaros Denizcilik Lisesi’nin karşısına kurulan tır standı 7 Ocak’a kadar 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.