Beykoz’da yaşlıların yüzünü güldüren hizmet!

Beykoz’da yaşlıların yüzünü güldüren hizmet!

Beykoz Belediyesi, AKDEM (Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi) ekipleri ihtiyaç sahibi yaşlı, engelli ve kendi işini yapamayan ilçe sakinlerinin evlerini tepeden tırnağa temizleyerek pırıl pırıl yapıyor. 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok projeyi hayata geçiren Beykoz Belediyesi, 65 yaş üstü, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

ÜCRETSİZ EVDE TEMİZLİK HİZMETİ

AKDEM (Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi) ekipleri, “Evde Temizlik Hizmeti” kapsamında Beykoz’da yaşlılık, fiziksel güçsüzlük, sağlık sorunları ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle temizliğini yapamayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kimselere ücretsiz olarak evde temizlik hizmeti sağlıyor.

Düzenli olarak ziyaretler gerçekleştiren ekipler, özenle tüm evi temizliyor, sağlıklı ve düzenli hale getiriyor.

YAŞLILAR YALNIZ DEĞİL

Yaşlı ve engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran Beykoz Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahiplerine yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ 572 EV TEMİZLENDİ

Yaşlıların gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla verilen hizmet kapsamında 2021 yılı içerisinde 572 kez ev temizliği yapan belediye ekipler, yaşlıların hayır dualarını da alıyor.

“GELEN TEMİZLİK EKİPLERİNDEN DE ÇOK MEMNUNUM”

Engelli olduğu için kendi başına evinin temizliğini yapamayan 72 yaşındaki Seher Özmen," Araştırdım, Belediye'ye telefon ettim böyle bir hizmetiniz var mı diye. Kontrole geldiler, baktılar ki yaşlı ve engelliyim onun üzerine ekip yollamaya karar verdiler. Kalp hastasıyım, engelliyim, midemde baret var ve KOAH hastasıyım. Ufak tefek temizlik işlerini yapabiliyorum ama öyle kapsamlı yapamıyorum. Beykoz Belediyesi'ne bu hizmeti bize verdiği için çok teşekkür ederim. Gelen temizlik ekiplerinden de çok memnumum." diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.