Beykoz’da yerli ve milli 310 bin fide dağıtıldı

Beykoz’da yerli ve milli 310 bin fide dağıtıldı

Beykoz’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Yerli ve Milli Fidelerle Sebze Üretimi ” projesi kapsamında 310 bin 760 fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Beykoz’da Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından fide dağıtım töreni yapıldı.

İlçede yerli ve milli fideleri toprakla buluşturan "Yerli ve Milli Fidelerle Sebze Üretimi" projesi kapsamında Kaynarca ve Cumhuriyet Mahallesi’nde üreticilere toplam 310 bin 760 adet fide dağıtıldı.

Dağıtım törenine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Rafet Aydın, Beykoz Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Sadettin Çakır, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Tarım arazilerinin etkin kullanılması ve çiftçilere ekonomik destek verilmesi amacıyla yürütülen projede, tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi ve tarımsal arazilerimizin boş kalmaması için bütün çiftçi ve üreticilerin sürece dâhil olunması sağlandı.

İstanbul’daki sebze üretimini artıracak projede, yerli fidelerle sebze üretimi yapılması ve aynı zamanda çiftçi girdi maliyetlerine de destek olunması hedeflendi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.