Beykoz’da yetiştiği kulübe ahde vefa örneği!

Beykoz’da yetiştiği kulübe ahde vefa örneği!

Gençlik yıllarında amatör olarak futbolla ilgilenen Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İdris Kurt, futbol macerasının başladığı Paşabahçe Spor Kulübü’ne sürpriz bir ziyarette bulundu.  

Siyasetin yanı sıra, gençlik yıllarında en büyük tutkularından biri olan futbolla da ilgilenen Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İdris Kurt, ilk forma giydiği takım olan Paşabahçe Spor Kulubü’nün çat kapı misafiri oldu.

Yetiştiği kulübe ahde vefa örneği gösteren İdris Kurt, Paşabahçe Spor Kulüp Başkanı Coşkun Okur ile futbola dair sohbet etti. Çoşkun Okur, İdris Kurt’un ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“OYNAYACAĞIMIZ MAÇA ODAKLANIRDIK”

Meclis Üyesi İdris Kurt, ilk forma terlettiği takım olan Paşabahçe Spor Kulübü’nün kalbindeki yerinin bambaşka olduğunu ve her zaman çok özel bir yakınlık hissettiğini söyledi.

İlk kulüp deneyiminin Paşabahçespor’da başladığını belirten Kurt,  “Zamanında üst liglerde forma giyecek birçok arkadaşımla birlikte o dönemki toprak sahada çok antrenman yaptık. Maçlara çıktık. Bizim zamanımızda futbola çok daha fazla ilgi vardı. Şimdiki gençler maalesef sosyal medyanın esiri olmuş durumda. Bizim tek lüksümüz televizyondu. Bu etken kafamızı tamamen futbola verilmesini de beraberinde getirirdi. Biz her maçtan önce sadece oynayacağımız maça odaklanırdık.” dedi.

“PAŞABAHÇE BİZİ PROFESYONEL LİG HAYALİNE SEVK ETTİ”

Günümüzde sahaların çok güzel olmasından dolayı işin teknik boyutunun da öne çıktığını aktaran Kurt, “Paşabahçe gibi, o dönemin altyapı anlamında en başarılı birkaç takımından birinde görev yapmak her birimizi profesyonel lig hayaline sevk etti. Birlikte oynadığımız arkadaşlarımız bu başarıları sonradan fazlasıyla yaşadı." ifadelerini kullandı.

“KULÜBÜMÜN VE İLÇE SPORUNUN YANINDAYIM”

Oğlunun da Paşabahçe Genç Takım kadrosunda yer aldığını söyleyen Kurt, “Pek çok yaşıtım ve futbolcu arkadaşımın çocuklarının da yolları, bizim gibi futbolu öğrendiğimiz yer olan Paşabahçe’den geçiyor. Bu, Paşabahçespor’un her daim büyük bir aile olduğunu gösteriyor. Bir futbol sevdalısı olarak her zaman kulübümün ve ilçe sporunun yanında olacağım.” diye konuştu.

61 NUMARALI ÖZEL FORMA

Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ise, İdris Kurt için özel olarak hazırlanan 61 numaralı Yeşil-Kırmızılı Paşabahçespor formasını kendisine hediye etti.

İdris Kurt için önceden hazırlanan formayı vermenin bugüne nasip olduğunu belirten Okur, “Paşabahçe Spor Kulübü bünyesinden çıkan bir ismin Beykoz Belediyesi’nde meclis üyesi olmasından dolayı ayrıca sevinçliyiz.” dedi.

“BÜTÜN MECLİS ÜYELERİNİ MAÇLARIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

Okur, “Spora ve sporculara verdiği destekten dolayı Beykoz Belediye Başkanı’mız Murat Aydın ve ekibine ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Belediyemiz spora dair çok güzel çalışmalara imza atıyor. İlçemizdeki futbol sahalarının bakımı, onarımı ve elektrik, su gibi giderlerinin karşılanacağını projeyi de gönülden destekliyorum. Bu hizmetlerin kulüplerimiz için çok fayda ve yarar sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca, kulüp tesislerimizde yapılan çalışmalardan dolayı şahsım ve Paşabahçespor camiası adına Başkanımız Murat Aydın'a özel bir teşekkür de sunmak isterim. Beykoz Belediye Meclisi’nde İdris Kurt gibi sporun içinden gelen bir ismin olmasının da ilçe adına bir gurur olduğunu söylemek isterim. Bütün meclis üyelerimizi de maçlarımızda görmek ve kulübümüzde ağırlamak isteriz.” diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.