Beykoz’da yolda kalan İETT otobüsleri ulaşımı aksattı

Beykoz’da yolda kalan İETT otobüsleri ulaşımı aksattı

Beykoz’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle İETT otobüsleri yolda mahsur kaldı. Otobüsler, cadde boyu uzun kuyruklar oluştururken, İBB’nin kar küreme aracı da yolda ilerlemekte güçlük çekti. 

Beykoz’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan İETT otobüsleri ulaşımda aksamaya neden oldu. İşe giden vatandaşlar ve sürücüler yollarda mahsur kaldı.

Meteoroloji’nin günler öncesinden uyarılarına rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sorumluluğunda ki ana arterlerde yeterli tuzlama yapılmaması nedeniyle otobüsler ve araçlar yolda kaldı.

Yalıköy Caddesi’nde yolda kalan ve kar lastiği takılı olmadığı iddia edilen İETT otobüsleri cadde boyunca uzun araç kuyruğu oluşturdu.

Yolcular otobüslerden inerek geri kalan yolu yaya olarak devam etti. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Çayır Caddesi mevkiinde ise yolda kalan İETT otobüsleri ve araçların konvoyuna İBB’nin kar küreme aracı da katıldı. 

Kameralara yansıyan görüntüler de İBB’nin kar küreme aracının da karlı yolda ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.

SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Beykoz’da İETT otobüslerinin yolda kalması nedeniyle birçok sefer iptal edildi. Evlerine ve işlerine gitmek isteyen vatandaşlar saatlerce duraklarda mahsur kalarak otobüs bekledi.

Yarın Beykoz'da YÖKDİL/1 sınava girecek olan öğrenciler ise ulaşım ve seferlerin olmaması nedeniyle sosyal medya hesaplarından sitem ediyor. 

Bir vatandaş ise İETT otobüs şoförünün ana yollarda tuzlama yapılmaması nedeniyle vatandaşları yol kenarında indirdiğini öne sürdü.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Ali veli

    İbb ve Beykoz belediyesi basın denizsuyunu asfalta erisin kar açılsın yollar bunu da biz mi öğretecez hiç mi aklınıza gelmiyor.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.