Beykoz’da yürek sızlatan görüntü!

Beykoz’da yürek sızlatan görüntü!

Soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu bu günlerde, Beykoz’da aylardır otobüs durağında uyuduğu öğrenilen adamın hali yürekleri sızlattı.

Soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu bu günlerde Beykoz’da otobüs durağında uyuyan adamın hali yürekleri sızlattı. Evsiz adam soğuktan korunmaya çalışırken vatandaşların defalarca 153’ü aramasına rağmen İBB’nin duyarsız kalması ise dikkat çekti.

Yaklaşık iki aydır her gece Gümüşsuyu Otobüs Durağı’nda sabahladığı öğrenilen M.A. isimli evsiz adamın yanında bulunan poşetlerdeki eşyalarla ısınmaya ve uyumaya çalışması yürekleri sızlattı. Vatandaşlar ise evsiz adamın soğuk havalarda barınma merkezilerine götürülmesini istiyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İBB, evsiz vatandaşlarımızın en büyük evidir Sokakta kalan evsiz vatandaşlarımızın önce sağlık kontrollerini yapıp otellerde misafir ediyor sonra da Florya'daki kampımıza yerleştiriyoruz. Bize ALO 153'ten İBB Beyaz Masa ile sokakta kalan vatandaşlarımızı bildirebilirsiniz.” İfadelerini kullanmıştı.


Yapılan açıklama üzerine vatandaşların defalarca 153’ten İBB Beyaz Masayı aramasına rağmen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu bu günlerde evsiz adamın alınmayarak otobüs durağında uyumaya devam etmesi tepki çekiyor.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Oğuzhan

  Bilip bilmeden konuşmayın bu adam aylardır sokaklarda Ortaçeşme camisinin lavabo ve abdestanesinde vakit geçirirdi genelde.Gördüğümde bir merhabayı nasılsın demeyi eksik etmezdim sözüm meclisten dışarı burda vicdan yapmayın yalandan sokakta görseniz kokuyor diye pasaklı diye yüzüne bakmazsınız şimdi mi kabardı vicdani duygularınız. Yerel yönetimin çalışanı belediye temizlik işçilerinin gözü önündeydi hergün bi zahmet ilgilenselerdi keşke...

 • Yusuf Bodur

  İnsanları bu duruma düşüren devlet büyüklerimiz utanmazki İBB utansın kimi soğukta sokakta kimi soğukta evinde aç yatar kimileride zırhlı milyonluk araçlarıyla ziyafet sofralarında Fink atar

 • Yeliz Başyurt

  Eee İmamoğlu senin haberin var mı bundan hani senin görevin ya bu

 • Fatih

  Sokakta yatan adamın mesuliyeti belediyeden önce devleti idare edenlerdedir. Yok mu bu ilçenin kaymakamı mülki amiri.?

 • Meryem kalay

  İftirayla siyasete alet olmayın. O adam alışveriş poşetleriyle mi uyumuş. ibb her sorunumuza sahip çıkıyor yardım ediyor Allah başkanımızdan razı olsun.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.