Beykoz'daki Paşabahçe Parkı’nın ismi değişti

Beykoz'daki Paşabahçe Parkı’nın ismi değişti

İBB Meclisi, Beykoz Paşabahçe Parkı’nın isminin “Paşabahçe Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesini oy birliği ile kabul etti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyonu, “Paşabahçe Parkı” isminin “Paşabahçe Atatürk Parkı” olarak değiştirilme kararını onayladı.

Paşabahçe Mahalle Muhtarı İlkay Aydın, Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak “Paşabahçe Parkı” isminin “Paşabahçe Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesini talep etti.

İBB İmar ve Şehircilik Dair Başkanlığı, Harita Müdürlüğü’nce uygun görülerek karar, İBB Meclisine havale edildi.

İBB Haziran ayı 2. oturumunda görüşülen raporda; Beykoz, Paşabahçe Mahallesi, "Tombala Sokağı" ile "Kayabaşı Sokağı" arasında kalan isimsiz yerin "Paşabahçe Atatürk Parkı" olarak isimlendirilmesi hakkında Harita Komisyonu ile Kültür ve Sanat Komisyonu ile Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu Müşterek Raporu oy birliği ile meclisten geçti.

Böylelikle Beykoz’da Paşabahçe Parkı olarak bilinen alanın ismi “Paşabahçe Atatürk Parkı” olarak değiştirildi.

 

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.