Beykoz’daki silahlı saldırının soruşturması derinleşti!

Beykoz’daki silahlı saldırının soruşturması derinleşti!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beykoz Riva'daki binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili Cüneyt U. ve Oğuz G. ile irtibatlı oldukları öğrenilen iki kişi gözaltına alındı. Öte yandan silahlı saldırının ardından polis ekiplerince yapılan çalışmalarda, binaya yakın tarlada iki silah bulundu.

Beykoz Riva’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) binasına dün akşam saatlerinde yönetim kurulu toplantısı yapıldığı sırada ateş açıldı. Olayda yaralanan ya da can kaybı olmazken binaya 5 kurşun isabet etti.

Saldırıyla ilgili sorguları devam eden Cüneyt U.(56) ile Oğuz G.(24) ile irtibatlı oldukları öğrenilen iki şüpheli daha gözaltına alındı.

Şüphelilerden birinin savcılık talimatıyla ifadesinin alınıp serbest bırakılacağı öğrenildi. Diğer şüphelinin ise Cüneyt U. ve Oğuz G. ile birlikte adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

İKİ SİLAH BULUNDU

TFF binasına gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili polis ekiplerinin olay yeri ve çevresindeki çalışmaları sonucunda binaya yakın bir domates tarlasında beze sarılı halde iki silah bulundu. 

Silahlar, olayda kullanılıp kullanılmadıklarının belirlenmesi amacıyla incelemeye alındı.

İKİ ŞÜPHELİNİN GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI

Şüphelilerin, emniyette verdikleri ilk ifadede, olay günü alkol aldıklarını ve çok sarhoş olduklarını, hedef gözetmeden silahla ateş açtıklarını öne sürdükleri öğrenildi. Emniyetin talebi üzerine Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca şüphelilerin gözaltı süresi pazartesi gününe kadar uzatıldı.

DAHA ÖNCEDEN POLİSE GELİŞ KAYITLARI VAR 

Polis soruşturması sonucunda gözaltına altında tutulan şüphelilerin uzun yıllardır o bölgede oturdukları ve zaman zaman balıkçılık işiyle uğraştıkları belirlendi.

Şüphelilerden Cüneyt U.'nun daha önceden 18 kez polise geliş kaydı olduğu, diğer şüpheli Oğuzhan G.'nin ise 3 geliş kaydı olduğu belirlendi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.