Beykoz’daki tarihi yalı davalık oldu!

Beykoz’daki tarihi yalı davalık oldu!

Ünlü aile, Beykoz Kanlıca'daki yalısında 21 yıldır kiracısı olan iş adamına tahliye davası açtı. 

Ünlü denizci doktor merhum Prof Dr. Süleyman Dirvana'nın eşi Zeynep Dirvana, Kanlıca'daki tarihi yalısında 21 yıldır kiracı olan iş adamı Ali Karacan'a "tahliye davası" açtı.

Dirvana'nın avukatı Handan Bakbak aracılığıyla Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesinde sunulan dava dilekçesinde, yalının aile yadigârı olduğu ve Dirvana çiftinin evlendikten sonra yıllarca bu yalıda yaşadığı belirtildi.

Söz konusu dilekçede, Dirvana ailesinin Bodrum'a taşındığını ve yalıyı Karacan ailesine kiraladığı ancak Süleyman Dirvana'nın vefat etmesinin ardından Dirvana ailesinin İstanbul'a geri dönme kararı aldığı kaydedildi.

“AİLE FAZLASIYLA ZARARA UĞRAMIŞTIR”

Dirvana ailesinin avukatı Handan Bakbak tarafından sunulan dilekçede, 2019 yılının Ali Karacan'ın tahliye edildiğine dair söz verdiği belirtilerek, “Ali Karacan, yalıda varlığını sürdürmek için ısrarcı ve cüretkar bir tavır ile artık meseleyi tahammül edilemez hale getirmiştir. Müvekkile verdiği tahliye sözünü ihlal eden Ali Karacan yüzünden, Dirvana ailesi tüm projelerini ötelemek durumunda kalmış, fazlasıyla zarara uğramıştır. Müvekkil, pandemi süreci ve Ali Karacan'ın velayet davası için bu eve ihtiyacı olduğu hususundaki manevi baskısından çok etkilenmiştir.” denildi.

“İKAMET EDECEK BAŞKA BİR KONUTUMUZ YOK”

Ali Karacan'ın evi tahliye etmemesi yüzünden maddi ve manevi birçok zarara uğradıklarını belirten Dirvana ailesi, 2022 Eylül ayı itibaren torununun eğitimi için İstanbul’da yaşama kararı aldıklarını ve söz konusu yalı dışında başka bir konutlarının bulunmadığı aktarıldı.

Bu nedenle mağdur olduklarını belirten aile, Ali Karacan ile kira ilişkisinin sonlandırılmasına ve gerçek ihtiyaç sebebiyle yalıdan tahliye edilmesine karar verilmesini talep ettiklerini belirtti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.