Beykoz’daki tekne fırtınanın şiddetine dayanamadı

Beykoz’daki tekne fırtınanın şiddetine dayanamadı

Beykoz’da fırtına nedeniyle "Kaptan Baba" isimli bir balıkçı teknesinin battığı öğrenildi. 

Alınan bilgiye göre, 2004'ten beri balık lokantası olarak işletilen "Kaptan Baba" isimli tekne, birkaç gün önce açıkta arızalandı. Arızalanan tekne, diğer yolcu tekneleri tarafından Beykoz Motor İskelesi'ne çekilerek, kıyıya bağlandı.

Birkaç gündür kıyıda bağlı halde bulunan tekne, bugün saat 17.00 sıralarında fırtınanın şiddetine dayanamayarak battı. 

Lodos nedeniyle kıyıya yanaştırılan teknenin içindeki 2 personelin kurtulduğu aktarıldı.

Sosyal medyadan teknenin battığı görüntülerini paylaşan Nur Banu Molla, “Kıymetlimiz, Kaptan Baba teknesi az önce Beykoz sahilinde battı. 2004'ten beri balık lokantası olarak hizmet veriyordu. Birden fazla ailenin ekmek kapısıydı. Babam ve kardeşim onu muhakkak yeniden yüzdürecektir. Çok üzgünüm. Bildiğiniz gibi değil.” ifadelerini kullandı.

17 yıl önce teknedeki bir fotoğrafını paylaşan Molla , “17 yıl önce... teknede. Binlerce balık ekmek yaptım orada. Kasalarca kıvırcıkla salata yaptım, tonlarca bulaşık yıkadım. Babamın adını ben koydum ona: Kaptan Baba. Çok üzgünüm.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.