Beykoz’dan 10 bin kişilik fetih yolculuğu!

Beykoz’dan 10 bin kişilik fetih yolculuğu!

İstanbul’un Fethi’nin 569. yıl dönümü kutlaması ve Atatürk Havalimanı’na kazandırılacak Türkiye’nin en büyük millet bahçesinin ilk fidan dikim törenine Beykoz’dan 10 bini aşkın kişi katıldı.

İstanbul’un Fethi’nin 569. yıl dönümü kutlaması ve Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise beşinci büyük parkı olacak Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin ilk fidan dikim töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.

10 BİNİ AŞKIN BEYKOZLU FETİH ÇOŞKUSU YAŞADI

Yarım milyon kişinin katıldığı tarihi etkinlik olan, “İstanbul'un Fethi’nin 569. Yıl Dönümü Kutlaması ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Fidan Dikme Buluşması”nda 10 bini aşkın Beykozlu fetih coşkusuna ve ilk fidanları toprakla buluşturmanın heyecanına ortak oldu.

Fetih şöleni, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam ile belediye başkan yardımcıları, teşkilat mensupları ve 10 binin üzerinde vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Fetih ruhuyla Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin ilk fidanlarının toprakla buluşacağı ana tanıklık etmek isteyen binlerce ilçe sakini, 12 büyük gemi, 50 balıkçı teknesi eşliğinde Florya’ya hareket etti.

İstanbul’un fetih coşkusu ve geleceğe kazandırılacak kalıcı bir eser heyecanıyla kutlamalara denizden başlayan Beykozlular, meşaleler ve marşlar eşliğinde İstanbul Boğazı’nda muhteşem görüntüler oluşturdu.

“FATİH’İN TORUNLARINA YARAŞIR BİR TARİH YAZILDI”

İstanbul’da 569 yıl sonra aynı coşku ve gururun yaşandığını ifade eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle bugün Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiğimiz fethin 569. yılı ve Türkiye’nin en büyük millet bahçesinin ilk fidan dikme töreninde Fatih'in torunlarına yaraşır bir tarih yazıldı. Programa katılarak coşku ve heyecanla İstanbul'u fetih ruhuyla şahlandıran kıymetli Beykozlu hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.