Beykoz’dan Genel Başkanlığa!

Beykoz’dan Genel Başkanlığa!

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) 13. Olağan Kongresi'ni Beykoz’un yakından tanıdığı isim olan Adnan Çeliker kazandı. Aynı zamanda Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı olan Çeliker, uzun yıllar Beykoz Sinoplular Derneği’nin başkanlığını yapmıştı.

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongreye CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay ile AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ile Sinop belediye başkanları ve binlerce Sinoplu salonu tıklım tıklım doldurdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Divan heyetinin belirlenmesinin ardından açılış konuşmasını SİYAD Genel Başkan seçilen Mehmet Kuru gerçekleştirdi. Kuru’nun konuşmasının ardından protokol üyelerine de birer söz verildi.  

Konuşmaların ardından faaliyet raporu, bütçe ve denetleme kurulu raporu ayrı ayrı müzakeresi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Raporların okunmasının ardından tek aday olan Adnan Çeliker, delegelerin tamamının oyunu alarak Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) yeni Genel Başkanı oldu.

Adnan Çeliker: Gece gündüz demeden çalışacağız

SİYAD Genel Başkanı Adnan Çeliker yapmış olduğu açıklamasında kongreye katılım sağlayan tüm hemşerilerine teşekkür ederek “SİYAD Başkanlığı ile birlikte üzerinde büyük bir sorumluluk ve buna bağlı da heyecan hissediyorum. Bugün Kongremize gerek İstanbul ve gerekse Sinop'tan katılım gösteren, bunun yanı sıra beni telefonla arayarak tebriklerini ileten, sosyal medya aracılığıyla kutlama yayımlayan tüm hemşerilerime teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizi bu göreve layık gördüler, biz de ekibimizle birlikte inşallah bu sorumluluğun altından layıkıyla kalkacağız. Kongremize 7'den 70'e katılım sağlayan Sinoplu Hemşerilerimizin beklentilerini karşılamak için 3 yıllık görev süremiz boyunca gece gündüz demeden çalışacağız.” ifadelerinin kullandı.

Toplantının 8 Mart Kadınlar Günü'ne denk gelmesi nedeniyle, hanımların gününü de kutlayan Başkan Çeliker, salondaki misafirlerin takdirini topladı. Çeliker’in listesinde 8 bayan, ilk 28 kişilik Yönetim Kurulu listesinde ise toplamda 5 bayana vermesi takdir edildi.

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.