Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz dünyaca ünlü yarışa ev sahipliği yapacak

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı “Granfondo” geçtiğimiz yıl olduğu gibi Turkcell’in ana sponsorluğunda 12 Haziran’da Beykoz’un ev sahipliğinde düzenlenecek. Bu yıl da pedallar, Türkiye Kızılay Derneği aracılığıyla savaşl

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı “Granfondo” geçtiğimiz yıl olduğu gibi Turkcell’in ana sponsorluğunda 12 Haziran’da Beykoz’un ev sahipliğinde düzenlenecek. Bu yıl da pedallar, Türkiye Kızılay Derneği aracılığıyla savaşlarda mağdur olan çocuklara yardım sağlamak için dönecek. 

galeri isbeykoz dunyaca unlu yarisa ev sahipligi yapacak 3897

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde 12 Haziran’da düzenlenecek Turkcell Granfondo İstanbul yol bisiklet yarışı tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Turkcell Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar, Doğan Trend Otomotiv Markaları Pazarlama Müdürü Şirin Yurtseven ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN

Geçen yıl “Eğitim için pedallıyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen Turkcell Granfondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışı’nda pedallar bu kez Türkiye Kızılay Derneği aracılığıyla savaşlarda mağdur olan çocuklara yardım sağlamak için dönecek.

12 Haziran’da Beykoz Belediyesi önünden start alacak Turkcell GranFondo İstanbul yarışına 2 bin bisikletçinin katılması bekleniyor. Yarış ise 40 km’lik Samsung Galaxy Parkuru ve 82 km’lik Suzuki Parkuru’ndan oluşacak.

galeri isbeykoz dunyaca unlu yarisa ev sahipligi yapacak 6618

FON TOPLANABİLECEK

Yarışmacılar ve onları destekleyenler, savaşlarda mağdur olan çocuklara yardım gönderebilmek için Turkcell Granfondo kapsamında Kızılay ile birlikte oluşturulan sosyal medya kartlarını kendi sosyal medya hesaplarından paylaşarak fon toplanabilmesine katkı sağlayabilecek.

Turkcell Granfondo İstanbul’a katılmak isteyen bisikletseverler, Turkcell GranFondo Serisi’ uygulaması ya da internet sitesi üzerinden kayıtlarını yapabilecekler.

“BARIŞ İÇİN PEDALLIYORUZ”

Bu yıl ki sloganlarının “Barış için pedallıyoruz” olduğunu söyleyen Turkcell Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar, “Turkcell Granfondo Yol Bisikleti yarışı, sporu sevdirmeye yönelik etkinliklerimizden biri. Turkcell Granfondo çok sağlıklı doğan bir bebek oldu. Beykoz Belediyesi’nin olağanüstü desteği, sporcuların katılımı ve sponsorların katılımıyla sinerjisi çok güzel bir organizasyon meydana getirdik. Her geçen yıl da bu iş daha da büyüyor. Geçen sene pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için pedal çevirmiştik.” dedi.

galeri isbeykoz dunyaca unlu yarisa ev sahipligi yapacak 1007

“BÜTÜN SPORLARIN YANINDAYIZ”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise “Bir yarış için bir araya gelsek de daha sağlıklı mutlu ve huzurlu bir toplum olmak istiyoruz. Spor bu anlamda çok etkili bir faktör. Sporların içerisinde doğada yapılan bisiklet sporunun çok etkili olduğuna inanıyorum. Bu yüzden çocukluğumda başlayan bisiklet sevgim hala devam ediyor. İstanbul sokaklarında en az otolar kadar bisikletin olduğunu hayal ediyorum. Bisiklet toplumsal barışa da hizmet ediyor, aile içerisindeki mutluluğa da katkı veriyor. Bisiklet insanın algı ve iletişimini çok açık hale getiriyor. Bisiklet iletişim kurmayı sağlayan bir ortam. Dolayısıyla anlamayı insana anlatıyor, hissettiriyor. Çevreyle barış içerisinde olmayı öğretiyor. Türkiye’de aktif nüfusun yüzde 25’i kısa mesafelerde bisikleti kullanmaya başladığında, iş veya okula giderken sağlık harcamalarından 100 milyar liralık bir tasarruf olacak. Daha sağlıklı ve mutlu olacağız. Son gücümüzle bütün sporların ve bisikletin yanındayız. Bu hareketin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Başta Turckell olmak üzere tüm destekleyenlere teşekkür ederim.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı