Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz eğitim camiası Kent Konseyi'ne tepkili

Beykoz'da ihtiyaç sahibi 215 çocuğa reklam amaçlı yapılan bayramlık dağıtımı tepkiye neden oldu.

Beykoz Kent Konseyi'nin, Kızılay Beykoz Şubesi varken Avrasya Şubesi ile ortak organizasyon yapması kamuoyunu şaşırtırken, Türk Kızılayı Avrasya…

Beykoz’da ihtiyaç sahibi 215 çocuğa reklam amaçlı yapılan bayramlık dağıtımı tepkiye neden oldu.

Beykoz Kent Konseyi’nin, Kızılay Beykoz Şubesi varken Avrasya Şubesi ile ortak organizasyon yapması kamuoyunu şaşırtırken, Türk Kızılayı Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay’ın Beykoz’dan sorumlu AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Kastamonulu olması nedeniyle yapıldığı konuşuluyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi çocukların resimlerinin medyaya servis edilmesi eğitim camiasında da tepkiyle karşılandı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Türk Kızılayı Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay ile ihtiyaç sahibi öğrenciler katıldı.

Eğitim camiası tepkili

Bahaaddin Özyazıcı İlköğretim Okulu,  Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulu, Zafer Sarıyer İlköğretim Okulu ve İsmail Özseçkin İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 215 ihtiyaç sahibi çocuğun resimlerinin medyaya servis edilmesi eğitim camiasında tepkiye neden oldu. Bakanlık tarafından bu tür resimlerin yayınlanmasının yasaklanmış olmasına rağmen öğrencilerin reklam amaçlı kullanılması eleştirildi.

Resimlerin medyada paylaşılmasını etik bulmuyoruz

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Görevlisi ve  Kent Konseyi Üyesi Semra Birdal Ergün;  “Kıymetli konsey üyeleri, yaptığınız çalışmadan dolayı Allah razı olsun. Eminiz ki çocuklar çok mutlu olmuştur. Ancak ihtiyaç sahibi çocukların fotoğraflarının medyada paylaşılmasını etik bulmuyoruz. Kendi kurumumuz adına belirtmeliyim ki Bakanlığımız bu tür çalışmalarda empati yapmamız gerektiğini düşünerek öğrenci fotoğraflarının paylaşımını uzun bir süre önce yasakladı.” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı