Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz engelli atölyelerinde hayata gülümsüyorlar!

Beykoz’da yaşayan engelli çocuk ve gençleri sanatla buluşturan, fiziksel gelişimlerini destekleyen, sosyal hayata özgüvenle katılmalarını sağlayan, “Engelli Atölyeleri”nde eğitimler devam ediyor.

Beykoz Belediyesi tarafından açılan “Engelli Atölyeleri” uzman eğitmenler eşliğinde seramik, müzik, halk oyunu ve el becerileri alanlarında engelli çocuk ve gençlerin gelişimlerine katkı sağlıyor, çocuklar keyifli ve eğlenceli aktivitelerle yeteneklerini keşfediyor.  

galeri beykoz engelli atolyelerinde hayata gulumsuyorlar 8116

Hobi Bahçeleri’nde pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13:00-15:00 saatleri arasında açık alanda yapılan atölyelerde, çocuklar yaşıtlarıyla birlikte seramik şekillendiriyor, başarmanın ve üretmenin mutluluğunu yaşıyor. 

Engelli Atölyeleri’ne ilçede engellilere yönelik faaliyet gösteren derneklere kayıtlı fiziksel ya da zihinsel engelli çocuk ve gençler katılıyor. Açıldığı günden bu yana pek çok engelli çocuğun sosyal hayata katılımını destekleyen atölyeler, engel türü ne olursa olsun katılımcıların üretkenlik potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.   

galeri beykoz engelli atolyelerinde hayata gulumsuyorlar 3793

Fiziksel gelişime sunduğu katkıların yanı sıra engelli bireylerin sosyal açıdan da iletişim becerisi kazanmasına yardımcı olan atölyelerde yeni beceriler kazanan çocuk ve gençler hayata güvenle sarılıyor.  

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.