Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz esnafı Yeşilay’ın sağlık elçisi oluyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, “Yeşilay Elçileri Projesi” kapsamında esnafa bağımlılıklarla mücadele alanında yürütülen faaliyetleri anlatarak proje hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, “Yeşilay Elçileri Projesi” kapsamında esnafa bağımlılıklarla mücadele alanında yürütülen faaliyetleri anlatarak proje hakkında bilgiler verdi.

galeri isbeykoz esnafi yesilay in saglik elcisi oluyor 9291

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, ilçede bağımlılıklarla mücadelede toplumun tüm kesimleriyle el ele verdiği “Yeşilay Elçileri Projesi”ni hayata geçirdi.

Yeşilay Beykoz Gönüllüleri, proje kapsamında hedef grup olan gençlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları meslek (kırtasiyeler, kafe restoranlar, internet kafeler, büfeler, kıraathaneler, giyim mağazaları ve kuaför) gruplarından “Yeşilay Elçileri” olabilecek esnafları ziyaret etti.

galeri isbeykoz esnafi yesilay in saglik elcisi oluyor 6546

Her gün yüzlerce insanla temas eden esnafa, bağımlılık konusunda desteğe ihtiyacı olan kişilerin doğru yönlendirilmesi hakkında bilgi verilerek afiş ve broşürler dağıtıldı.

Beykoz’da ziyaret edilen 200 esnafın ilçede toplumsal farkındalığı oluşturması ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almaları amaçlanarak uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilinç düzeyleri artırıldı.

galeri isbeykoz esnafi yesilay in saglik elcisi oluyor 5108

 “50 ESNAF YEŞİLAY ELÇİSİ OLACAK”

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. Mahmut Talha Uçar, ilçedeki 50 esnafın “Yeşilay Elçisi” olarak belirleneceğini söyleyerek, “Esnafın, bağımlılıkla mücadelede işyerlerine gelen anneleri, vatandaşları ve gençleri nasıl yönlendireceklerini bilmeleri, konu hakkında daha bilgili olmaları için yaptığımız bir proje. Toplam 200 esnafı ziyaret ettik. Burada önemli olan esnafın bağımlılıklarının olmaması. Daha sonra proje kapsamında bazı eğitimler vereceğiz ve 50 esnafı “Yeşilay Elçisi” olarak seçeceğiz. Dükkânlara da bazı materyaller bırakıyoruz. En azından vatandaş dükkâna geldiğinde, sormaya çekinebilir ama o materyalleri, telefon numarasını ve afişi görüp bizleri aramasını hedefliyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı