Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz esnafı yöresel pazarlara ve kermese tepkili

Beykoz esnafı son zamanlarda artış gösteren ticari amaçlı yöresel ürünler pazarı ve kermeslere düzenleme getirilmesini istiyor.

Beykoz esnafı son zamanlarda artış gösteren ticari amaçlı yöresel ürünler pazarı ve kermeslere düzenleme getirilmesini…

Beykoz esnafı son zamanlarda artış gösteren ticari amaçlı yöresel ürünler pazarı ve kermeslere düzenleme getirilmesini istiyor.

Beykoz esnafı son zamanlarda artış gösteren ticari amaçlı yöresel ürünler pazarı ve kermeslere düzenleme getirilmesini istiyor. Beykoz’un merkezi meydanlarında ya da boş arsa üzerlerinde STK veya Vakıf adı altında gelişigüzel açılan yöresel ürünler pazarı ve kermeslere izin verilmesi esnafın tepkisine neden oluyor.

Geleneksel veya yöresel adı altında yıl içinde defalarca farklı kurumlar tarafından açılan yöresel ürünler pazarı ya da kermeslerin haksız rekabete sebep olduğu belirtiliyor. Bölge esnafı “Vergiden muaf satışlar haksız kazanç sağlıyor. Bu durum vergisini veren esnaflara da zarar veriyor.” sözleri ile tepkisini dile getiriyor.  Yetkililerin konu hakkında biran önce düzenleme yapmasını isteyen yerel esnaf zor durumda bırakıldıklarını söylüyor.

Yalıköy Kapalı Pazar Projesi bekleniyor

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yasa gereği 2017’den itibaren sokak pazarlarının yerine daha modern pazar yerleri kurulacağını söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı “Beykoz Çayırı yanında yer alan pazar alanımızı, ilçe sakinlerimizin ve pazar esnafımızın daha rahat bir ortamda alışverişlerini yapmaları için modern kapalı pazar haline dönüştüreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı gibi, sokak aralarında, araçların arasında tozun, kirin içinde tezgahların kurulması değil, yaz ve kış aylarına uygun, haftanın bir günü pazar olarak diğer günlerde ise farklı amaçlar için kullanabileceğimiz, çocukların oyun parklarında oynayabileceği, vatandaşlarımızın ve esnafımızın araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri, 20 bin m² alan üzerinde estetik, modern bir ‘Kapalı Pazar Projesi’ni hayata geçiriyoruz” 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.