Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Göksu Deresi bataklığa sürükleniyor!

Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin Olağan Genel Kurul’una tek aday olarak giren Mustafa Babuz, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi. Konuşma yapan Babuz, “Mücadelemiz kendi şahsı çıkarlarımız için olmadı,

Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin Olağan Genel Kurul’una tek aday olarak giren Mustafa Babuz, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi. Konuşma yapan Babuz, “Mücadelemiz kendi şahsı çıkarlarımız için olmadı, olmamıştır.” dedi. 

galeri isbeykoz goksu deresi batakliga surukleniyor 5204

Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

44 yıllık bir sivil toplum kuruluşu olan derneğin kongresine, Onursal Başkan Av. Ferda Kazancıbaşı, Dernek Başkanı Mustafa Babuz, Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri katıldı.

galeri isbeykoz goksu deresi batakliga surukleniyor 3044

Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Açılış ve yoklamanın ardından sağlanan yeterli çoğunluk sonrası, faaliyet ve denetim raporlarının okunarak üyelerin oylarıyla kabul edildi.

galeri isbeykoz goksu deresi batakliga surukleniyor 9342

“ENGEL OLUYORUZ DİYE BİZİ SUÇLUYORLAR”

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mustafa Babuz, “Mücadelemiz kendi şahsı çıkarlarımız için olmadı, olmamıştır.” diyerek Anadolu Hisarı’nın sorunlarını şöyle aktardı:

“Tarihi PTT binamız var biliyorsunuz. Biz 7-8 yıl önce Beykoz Belediyesine bir talepte bulunduk. ‘Artık buraya kültürel bir müze veya bir halk evi gibi toplumun her zaman gidip gelebileceği, tarihi ve kültürel değerleri görebileceği bir alan olsun.’ dedik. Fakat talepleriz rafta kaldı. Buna engel oluyoruz diye bizi suçluyorlar. Boğaziçi İmar Müdürlüğü bize, ‘Sadece boya ve tadilat için izin verdik’ dediler. İçeriyi gizli gizli yapmışlar. Dış cepheyi yapamıyorlar tabi. Aynı zamanda alkollü bir mekân. Bunu kimse bilmiyor biz gördük, öğrendik. Bizleri üzen, ‘Beykoz’un içinde her şeyin güzelleşmesi için uğraşıyoruz’ diyenler oraya nasıl ruhsat veriyor ben hayret ediyorum. Bizi de şimdi düşman bellemişler Hisar’da.”

“KİMSENİN EKMEĞİNDE GÖZÜMÜZ YOK”

Beykoz’un kangren olmuş bir diğer sorunu olan Göksu Deresi’nin kirliliğine ilişkin konuşan Babuz, “Göksu Deresi her geçen gün bataklığa sürükleniyor. Balçıklar ve bir sürü pislikler atılıyor. Derede herkes ticaretini yapsın. Bizim kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ama tarihi doğa güzelliklerini mahfedenlerdi gözümüz var. Çünkü biz her geçen gün bu doğal güzelliklere muhtacız. En son yaptığımız çalışmalarda, İSKİ ile bağlantı kuruldu mart ayından itibaren Göksu Deresi temizlenmeye başlanılacak deniliyor. İnşallah temizlenir, biz bu güzellikleri görürüz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçilen kongrede, Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

galeri isbeykoz goksu deresi batakliga surukleniyor 7525

“SİYASİ GÖRÜŞLER KAPI DIŞINA BIRAKILARAK BİRLEŞİLDİ”

90 yaşında olduğunu vurgulayan derneğin Onursal Başkanı Ferda Kazancıbaşı ise “Herkesin kendisine göre inandığı bir siyasi görüşleri vardır. Ancak herkes siyasi görüşlerini kapının dışına bırakarak, semt sevgisi ve dernek etrafında birleşmiştir. Bu sayede dernek çok büyük başarılar ulaştı. Resmi makamların iltifatlarına mazhar oldu. Bunun sebebi derneği siyasetten uzak olmasının sayesindedir. Bundan sonrada derneği her türlü siyasi amaçlara basamak olarak kullanılmak isteyenlere karşı dernek sizlere emanet.” diye konuştu.

Mustafa Babuz başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu; 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı