Beykoz Görentaş Derneği ramazanda iyiliğin sesi oldu

Beykoz Görentaş Derneği ramazanda iyiliğin sesi oldu

Dünya ve Türkiye salgın hastalık koronavirüs sebebiyle zor zamanlardan geçtiği bu dönemde Beykoz’da faaliyet gösteren önemli sivil toplum kuruluşlarından Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, kurulduğu günden bu yana olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da Beykoz’da hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam ediyor.

Koronavirüs sürecinde ve ramazan ayı dolayısıyla Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yılmaz öncülüğünde dernek üyeleri arasında gerçekleştirilen kampanya ile 400’ün üzerinde ihtiyaç sahibi aileye erzak yardımı yapıldı.

Ayrıca dernek üyelerinden Ramazan ayında toplanan bağışlarla, ihtiyaç sahibi 415 çocuğa bayramlık giyim paketleri hediye edilerek, bayramı en çok yaşaması gereken çocuklar bayramlık hediyeleri ile sevindirildi.

“Gördüğümüz mutluluk tüm yorgunluğumuzu aldı”

Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bundan 15 gün önce ‘Bir Çocukta Sen Giydir’ diyerek çıktığımız hayır yarışında Beykoz kaymakamlığından aldığımız izin doğrultusunda 4 araç 12 kişilik ekip ile Beykoz’un farklı mahallelerine hediye paketlerimizi ulaştırdık. Gittiğimiz mahallelerde hediyelerini alan çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluklar, aldığımız dualar cümlelere sığdıramadığım duygular. 15 gündür geceli gündüzlü çalışmamızda oluşan tüm yorgunluğumuzu aldı. Bu mutluluğa vesile olan tüm hayır sever dostlarımızın Allah hayırlarını kabul etsin, Az yada çok emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.