Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Güncel Hanefi Dilmaç’ın iddialarını araştırdı!

Beykoz Güncel Haber, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç’ın “Zeytinburnu algısı kasıtlı olarak oluşturuluyor” iddialarını araştırdı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, geçtiğimiz günlerde yerel basın temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda Beykoz’da ‘Zeytinburnulu’ algısı oluşturulmaya çalışılarak CHP’nin siyasi rant devşirmeye çalıştığını iddia etmişti.

CHP KENDİNE SİYASİ RANT DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYOR 

Dilmaç konuşmasında, “Müdürlerin hep dışarıdan geldiği söyleniyor. CHP’de buradan kendine siyasi rant devşirmeye çalışıyor. AK Parti İlçe Başkanı olarak da beni de bu konulara müdahale etmediğim için eleştiriyorlar. Oturdum tek tek müdürlerin hepsini inceledim.  Baktım kaç tanesi Zeytinburnu’ndan gelmiş. Orada oturan arkadaşlardan sadece bir tane müdür getirilmiş. Geçmiş dönemlerde Çekmeköy’den gelecek bazı kişiler için özel müdürlükler açtık. O müdürler atanırken şuan konuşan bu arkadaşlar o zaman neredeydi. Niye haberler yapılmadı. Daha çok Beykozlu olması lazım tabiki en çok arzu ettiğimiz şey budur. Ama bir önceki dönemle bu dönemi karşılaştırdığımızda dışarıdan gelen müdürlükleri araştırın.” ifadelerini kullanmıştı.

YALNIZCA ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ZEYTİNBURNU’NDAN 

Beykoz Güncel Haber, şuan görevde olan 22 müdürlüğü tek tek inceledi. 31 Mart Mahalli Yerel Seçimlerinde Beykoz'un yeni belediye başkanı seçilen Murat Aydın, kadrosunu kurarken 22 müdürlüğün 15’ini eski dönemden beri görevde olan isimlerden oluşturduğu öğrenildi. İlçe dışından gelen isimlerde Büyükşehir Belediyesi tecrübesi dikkat çekerken, yeni görevlendirmelerde Beykoz doğumlu veya ikamet edenler tercih edildi. Başkan Murat Aydın, yalnızca Özel Kalem Müdürünü Zeytinburnu’ndan getirdiği ortaya çıktı.

22 MÜDÜRÜN 15’İ ESKİ DÖNEMDEN 

Beykoz Belediyesinde çalışan 22 müdürden 15 tanesi eski dönemden beri görevde olan isimler olurken, Anadolu Feneri doğumlu Yasin Kan, Zabıta Müdürü görevine getirildi. Ayrıca Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nda Kamu İç Denetçisi olarak görev yapan Dr. Emre Saygın bu dönem Beykoz Belediyesine İç Denetçi ve Teftiş Kurulu Müdürü olarak atandı. Böylelikle ilk defa Beykoz Belediyesi’nde müfettişlik sıfatını kazanmış bir isim görevlendirilmiş oldu. Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan Basri Akdemir de alanında tecrübeli bir isim olarak Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü olarak Haziran 2019 tarihinde göreve başladı.

MÜDÜRLERİN BÜYÜKŞEHİR TECRÜBESİ VAR

“Beykoz'a 5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” sloganıyla ciddi başarılara imza atmak için Büyükşehir Belediyesi tecrübeli bürokratlarını ilçeye kazandıran Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Bilgi İşlem Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevlerine Büyükşehir Belediyesi tecrübeli isimleri getirdi. Başkan Murat Aydın, yalnızca Özel Kalem Müdürünü Zeytinburnu'ndan getirdi.

İşte belediyedeki müdürler ve göreve gelme tarihleri

Yazı İşleri Müdürlüğü 

Yazı İşleri Müdürü Seher Çekerek, 1996 yılında Yazı İşleri ve Kararlar Müdürü olarak atandı. Halen Yazı İşleri Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Mali Hizmetler Müdürlüğü 

Beykozlu olan Mali Hizmetler Müdürü Murat Öztürk, 2015 yılında Yücel Çelikbilek tarafından Mali Hizmetler Müdürü olarak atandı. Bu dönem de görevine halen devam etmektedir.

Zabıta Müdürlüğü

Beykoz Anadolu Feneri doğumlu olan Zabıta Müdürü Yasin Kan, bu dönem yeni müdür olan isimlerden biri…

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 

Emlak ve İstimlak Müdürü Yakup Turan, 2018 yılı Aralık ayından itibaren Emlak ve İstimlak Müdürlüğü görevine getirildi. Halen devam ediyor.

Sağlık İşleri Müdürlüğü 

Beykoz Belediyesi’nin en uzun müdürlük ünvanını elinde bulunduran isimlerden olan Meral Ocak, 1989 yılından beri Sağlık İşleri Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Özel Kalem Müdürlüğü

2015-2019 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi’nde çalışan Muhammed Acar, bu dönem istisnai kadro ile Murat Aydın’ın Özel Kalem Müdürü olarak göreve atandı. 

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü 

Beykoz doğumlu olan Mehmet Akif Kılıç, 2017 tarihinden Zabıta Müdürü olarak göreve atandı. Kılıç, bu dönem de Ruhsat ve Denetim Müdürü olarak görevini başarıyla yerine getiriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü 

Beykoz doğumlu olan Nuran Gökkaya, 2016 yılı itibariyle Park ve Bahçeler Müdürü olarak görevine devam ediyor.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 

Doğma büyüme Beykoz Kanlıcalı olan Oğuzhan Kocatürk, 2017 yılında İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak atandı. Halen görevini başarıyla devam ettiriyor.

Bilgi İşlem Müdürlüğü 

Bilgisayar Mühendisi olan Bilal Keserci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda uzun yıllar görev yaptıktan sonra bu dönem Beykoz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü mezunu olan Ersen Sancar, İBB ve Sancaktepe Belediyesinde uzun yıllar görev yaptı. Sancar, bu dönem Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü olarak göreve getirildi.

Teftiş Kurulu Müdürlüğü 

Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nda Kamu İç Denetçisi olarak görev yapan Dr. Emre Saygın bu dönem Beykoz Belediyesine İç Denetçi ve Teftiş Kurulu Müdürü olarak atandı. Böylelikle ilk defa Beykoz Belediyesi’nde müfettişlik sıfatını kazanmış bir isim görevlendirilmiş oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü

Beykoz doğumlu olan Murat Çabuk, 2017 de Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, 2018 yılında İş Yeri Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü görevine atandı. 2019 Nisan ayından itibaren Fen İşleri Müdürü olarak görevi devam ediyor.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

İnşaat Mühendisi olan Emre Genç, Nisan 2019 – Aralık 2019 tarihleri arasında Beykoz Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü olarak görevlendirildi. Aralık 2019 tarihinden itibaren de Beykoz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü

2008 tarihinde Temizlik İşleri Müdürü olarak atanan Nihat Mutlu, görevine devam ediyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Beykozlu olan Anıl Çınar, 2018 yılından itibaren kurucu müdür olarak başladığı Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü görevini halen başarıyla sürdürüyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

2010 yılında Başakşehir Belediyesi'nde, 2017-2019 yıllarında da Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak çalışan Basri Akdemir, Haziran 2019 itibariyle Beykoz Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev aldı.

Hukuk İşleri Müdürlüğü

2013 yılından itibaren Beykoz Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğünde avukat olarak göreve başlayan Av. Şeyma Çobanoğlu, 2019 yılı itibariyle Beykoz Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü olarak atandı.

Plan ve Proje Müdürlüğü

2016 yılında Beykoz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü olarak göreve başlayan Zeynep Atabey Bölükbaşı, halen İmar ve Şehircilik Müdürü olarak devam ederken, 2019 yılında Plan ve Proje Müdürlüğü’nü vekaleten sürdürmektedir.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü 

Çavuşbaşı Belediyesinin 5747 sayılı yasa ile Beykoz Belediyesine katılması sonucunda 2009 Mayıs ayı itibariyle Destek Hizmetleri Müdürü olarak göreve atanan Murat Gedik, halen bu görevi başarıyla sürdürüyor.

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü

Beykoz’da da oturan Elif Arslan, 2019 yılında Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevini kısa bir dönem yaptıktan sonra Muhtarlık İşleri Müdürü olarak atandı.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü

Beykoz Fidanlığında 2008-2014 yılları arasında, Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde ise 2014- 2019 arasında görev yapmış olan Sadettin Çakır, Ağustos 2019 tarihinden itibaren Beykoz Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.