Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz için boşa harcanan tek bir kuruş yok!

Beykoz Belediyesi iştiraki BEYTAŞ AŞ’nin ilçe sakinlerine sunduğu birbirinden farklı modern tesisler ve bölgedeki yaşam kalitesini artıran çalışmalar hakkında bilgi edinerek yapılan yatırımları yerinde inceledik.

Beykoz Belediyesi iştiraki BEYTAŞ AŞ’nin ilçe sakinlerine sunduğu birbirinden farklı modern tesisler ve bölgedeki yaşam kalitesini artıran çalışmalar hakkında bilgi edinerek yapılan yatırımları yerinde inceledik.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 7400

İstanbul’un en güzel ilçesi olan Beykoz’da yaşam kalitesini arttıran projelerin başında gelen Beykoz Belediyesi iştiraki BEYTAŞ AŞ’nin hizmete sunduğu modern tesisler ve yapılan yatırım çalışmalarını ilçe sakinlerine aktarmak için yerinde inceledik.

BEYTAŞ AŞ’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla İstanbulluların doğaya, manzaraya, kaliteli yiyecek ve içeceklere doyduğu, 7’den 70’e herkesin keyifli vakit geçirdiği birbirinden modern tesis hizmetlerini ve bu tesislerde yapılan yatırım çalışmaları okuyucularımız için araştırdık.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 8765

24/7 HİZMET: GÜMÜŞSUYU RESTORAN

Boğaz’ın incisi Beykoz’un manzarası eşliğinde hizmet sunan Gümüşsuyu Restoran, 85 personeliyle başta ilçe sakinleri olmak üzere yerli ve yabancı turistlere 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Modern mimarisiyle dikkatleri çeken tesis, restoran ve kafe olmak üzere iki ayrı kısımda misafirlere kapılarını açıyor.

Öncesinde Beykoz Sahili’nde Beytaş Restoran olarak hizmet veren bu tesis yine BEYTAŞ AŞ’nin bakım ve onarımını yapmasıyla ilçede cazibe merkezi haline getirildi.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 1956

BEYKOZ’A ÖZEL LEZZETLER

Gümüşsuyu Restoran’a özel çorba menüsünün yıldızı Beykoz Paçası, Soğan, Karalahana ve Balık Çorbası ile Gümüşsuyu Köfte en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

184 BİN 405 KİŞİYİ MİSAFİR ETTİ

2020’nin Ağustos ayında hizmete giren Gümüşsuyu Restoran, dönem dönem pandemi nedeniyle kapalı olmasına rağmen kafe kısmında 52 bin 902 kişi, restoran kısmında ise 131 bin 503 misafiri ağırladı.

Yeni hizmete başlamasına rağmen ağırladığı misafir sayısıyla Beykoz’un nüfusunu geçecek gözde tesis, hafta sonları yüzde 75 oranında Beykoz dışından gelen vatandaşlara kapılarını açarak ilçenin popülasyonuna büyük derecede katkı sağlıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 6908

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VE İSTİHDAM FIRSATI

BEYTAŞ AŞ’nin son dönemde peş peşe gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçeyi lezzet ve kalitenin adresi haline getiren tesislerde yemeğin kaliteli olması kadar personelin güleryüzlü ve donanımına da son derece dikkat ediliyor.

Öyle ki tesis bünyesinde ilerleyen zamanlarda lise ve üniversite öğrencilerine staj imkânı sağlanarak meslek edinme süreçlerine destek olunması planlanıyor.

Şuan stajyer öğrencileri de bünyesinde çalıştıran Gümüşsuyu Restoran, Beykoz’da oturan ve Beykoz’un öğrencisini tercih ederek ilçede istihdamı arttıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı eğitim sertifikalarının verildiği tesiste, bu tür eğitimlerin ilçe genelindeki tüm restoran çalışanlarına verilmesi de planlanan diğer projeler arasında yer alıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 2231

İNCE AYRINTILAR DÜŞÜNÜLMÜŞ

İnce düşünülmüş ayrıntıları ve mimari yapısıyla dikkat çeken Gümüşsuyu Restoran’da misafirlere yüksek standartlarda hizmet sunmak adına, kadın/erkek mescit, tek kullanımlık terlik ve seccade ile annelerin bebeklerinin bakımını rahatça yapabileceği alanlar tasarlanmış.

MİSAFİRLERE SORDUK

İlçeye özgü lezzetlerin yer aldığı zengin menüsü ve yaşattığı boğaz keyfi nedeniyle hafta sonları vatandaşlar tarafından tesisin kapısında uzun kuyruklar oluşturuluyor.

Kafe ve restoran kısmının tamamen dolu olduğu Pazar günü arkadaşlarıyla ve ailesiyle tesise gelen misafirlere BEYTAŞ AŞ’nin Gümüşsuyu Restoran’da sunduğu hizmet ve kalite hakkında sorular yönelttik.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 5360

“BU STANDARTTA BİR YER GÖRMEDİK”

Hafta sonu arkadaşlarıyla kahvaltıya gelen Sena Çakıroğlu, “Beykoz’da böyle bir yerin olması bizi çok mutlu ediyor, daha önce bu standartta bir yer görmedik. Artık karşılara gitmek yerine buraya gelmeyi tercih ediyoruz. Fiyatlar gayet uygun. Serpme kahvaltısı, tatlıları ve kahve çeşitleri çok güzel. Murat Aydın’a da bu konuda çok teşekkür ediyor ve çalışmalarının devamını bekliyoruz.” dedi.

Ayşe Kaya ise “Beykoz’a böyle birkaç tane daha kafe açılırsa iyi olur.” şeklinde konuştu.

Çengelköy’de yaşadığını ve Gümüşsuyu Restoran’a ilk defa geldiğini söyleyen Nilay Burcu Şallı, tesisin beklentinin üstüne çıktığını belirtti.

“HİZMETİN ÖZEL OLMASI BİZİ MEMNUN ETTİ”

Bayrampaşa’dan gelen bir aile ise  Gümüşsuyu Restoran’ı ilk defa ziyaret ettiğini, izlenimlerinin çok olumlu olduğunu ve mekânı beğendiklerini dile getirdi.

Bir başka arkadaş grubu, “Hizmet çok güzel, çok memnun edici. Resmiyeti olan bir yerde hizmetin bu kadar özel olması bizi memnun etti. Aileyle gelinebilecek güzel ve nezih bir ortam.” ifadelerini kullandı.

Adres: Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No:34 Beykoz / İstanbul 

DÖRT MEVSİM HİZMET: ELMASBURNU RESTORAN

Yeşil ve mavinin buluştuğu, İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı yaz döneminin ardından sonbahar ve kış mevsimi boyunca da sosyal tesisiyle hizmet vermeyi sürdürüyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 9512

İstanbulluların dört mevsim doğayla kucaklaştığı Riva’da hafta sonu iki gün hizmet veren Elmasburnu Restoran, deniz manzarası eşliğinde seçkin lezzetler sunarak manzaraya karşı vakit geçiren misafirlerini ağırlıyor.

Ayrıca, çocuklu aileler için 2 adet çocuk parkı, piknik severler için de zahmetsiz ve doğa dostu mangal üniteleri misafirlere sunulan diğer hizmetler arasında yer alıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 3410

25 BİN 808 KİŞİ AĞIRLANDI

BEYTAŞ AŞ’nin bünyesinde hizmet veren Elmasburnu Restoran, koronavirüs önlemleri nedeniyle bazı dönemlerde kapalı olmasına rağmen 22 çalışanıyla birlikte 2021 yılı boyunca tam 25 bin 808 misafire kapılarını açtı.

CANKURTARAN HİZMETİ ÜSTLENİLDİ

Beykoz Belediyesinin hizmete soktuğu plajda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bölgede çalışan iki cankurtaranı gerekçe göstermesiyle yaşanan bayrak krizinin ardından 2021 yaz döneminde Riva Merkez Plajı ve Elmasburnu Plajı’nda cankurtaran hizmeti de BEYTAŞ AŞ tarafından sağlanmaya başlandı.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 4475

“İTALYA’YA GELMİŞ GİBİ HİSSETTİM”

Hafta sonu ailesiyle huzur içerisinde vakit geçirmek için tesisi tercih eden misafirlere hizmete ilişkin sorular sorduk.

Suadiye’den gelen bir aile “Riva’ya geldim ve etraftaki insanlara nerede güzel ve uygun kahvaltı edebilirim diye sordum burayı söylediler. Ben kendimi İtalya’ya gelmiş gibi hissettim.” dedi.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 8878

“DENİZ DOĞA SAKİNLİK ÜÇÜ BİR ARADA”

Ümraniye’den gelen kalabalık bir aile, “Genel anlamıyla personelin hizmeti çok iyi. Belediyenin böyle bir imkân vermesi, hem deniz hem doğa hem de sakinlik. Üçünün bir arada olması çok güzel.” ifadelerini kullandı.

Beykoz Devlet Hastanesi’nde görevli Doktor Meltem Duman Tekkol ise “Çok memnunum, çok iyi hizmet var. Hizmet konusunda bir sıkıntı yaşamadık. Biz ailecek çok seviyoruz burayı.” dedi.

Adres: Riva Mahallesi Elmas Tabya Caddesi No:50 Beykoz/İSTANBUL

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 3518

SPOR VE DOĞASEVERLERİN MEKÂNI: KEMANKEŞ RESTORAN

Şehirden çok uzaklaşmadan doğanın içerisinde nezih bir sosyal tesis olarak hazırlanan, huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin adresi Kemankeş Restoran, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar geniş bir menü ve 11 çalışanıyla hizmet veriyor.

Restorana gelen misafirler lezzetli yiyecek ve içecekleri tadarken hem okçuluk eğitimi alma fırsatı hem de spor yapabileceği yürüyüş yolları, koşu ve bisiklet parkurları, futbol ve basketbol sahası, çocuk oyun alanları gibi çeşitli aktivite fırsatları da buluyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 6304

Yeşil doğayla uyumlu ahşap konseptte hazırlanan tesis, önceki adıyla Alibahadır yeni adıyla Mete Gazoz Mesire Alanı içerisinde yer alıyor.

OLİMPİYAT ŞAMPİYONU DA BU TESİSTEYDİ

Mesirenin içinde yer alan okçuluk alanından esinlenilerek, “usta okçu” anlamına gelen “Kemankeş” adı verilen tesis, isminin hakkını veriyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 5100

Ülkede spor tarihinde bir ilki başaran, Türkiye’nin okçuluk alanındaki ilk şampiyonu Milli Okçu Mete Gazoz, burada birçok kez kamp yaparak olimpiyatlara hazırlandı.

Şampiyonluğun ardından ülkeye dönen Mete Gazoz, yine Kemankeş Restoran’da ağırlandı ve bu ziyaretin ardından mesire alanına şampiyonun ismi verildi. BEYTAŞ AŞ, Kemankeş Restoran ile Türkiye’nin sporda bir markası olacak adımı da attı.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 7582

“UYGUN FİYATA KALİTELİ KAHVALTI YAPABİLİYORUZ”

Ailesiyle kahvaltıya gelen Bülent Yavuzyılmaz, “Çok memnun kaldık. Uygun fiyata kaliteli kahvaltı yapabiliyoruz. Beykoz’lu olmanın güzelliğini de yaşıyoruz Beykoz Kartımızda var. Çok güzel yerlere yapıldı; yeşilin içinde var, sahilde var, koylarda var. Onun dışında Karlıtepe’ye gidiyoruz. Gümüşsuyu’na gidemiyoruz çünkü hep dolu. Böyle tesislerin olması bizler için çok güzel. Düşünen ve yapanların ellerine sağlık.” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLAR AÇISINDAN ÇOK SEVİYORUM”

İzmit’ten misafirlerini getiren Mervenur Püsküllüoğlu, “Biz hep geliyoruz. Ben çocuklar açısından çok seviyorum. Çok rahat ve çok güzel yapılmış.“ dedi.

Adres: Riva Caddesi No:1/8  Beykoz/İSTANBUL

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 3166

İSTANBUL’UN EN GÜZEL MANZARASINA SAHİP: KARLITEPE RESTORAN

İstanbul’un eşsiz manzarasının seyredilebileceği Karlıtepe Mesire Alanı’nın içinde bulunan Karlıtepe Restoran, hem lezzete hem de temiz havaya doymak isteyen misafirlerini ağırlıyor.

BEYTAŞ AŞ bünyesinde işletilen Karlıtepe Restoran, İstanbul’un simgesi 3 köprünün en yüksekten izlendiği mesirenin içerisinde 7’den 70’e ilçe sakinlerinin ve turistlerin en çok tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 8504

Tesis, kahvaltı yapmak için gelen ailelerden, pandemi nedeniyle çocuklarının hem nefes alıp hem de eğlenmesini isteyen herkese hitap ediyor.

Karlıtepe Restoran’a özgü “Beykoz Köfte” ise özel sosuyla en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 7098

BİRBİRİNDEN FARKLI ALTERNATİFLER

Ziyaretçilerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabildiği, mesirede restoranın yanı sıra, doğayla uyumlu büfeler, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları, temiz bir ortamda mangal keyfi için doğa dostu doğal gazlı mangal üniteleri yer alıyor.

Ayrıca tesisin etrafında 5 oyun parkı ve engelli çocukların güvenle oynayabileceği engelsiz oyun parkı da bulunuyor.

EŞSİZ MANZARASIYLA 58 BİN 456 KİŞİYİ AĞIRLADI 

Karlıtepe Restoran, pandemi nedeniyle bazı dönemlerde kapalı olmasına rağmen 42 çalışanıyla birlikte 2021 yılı boyunca tam 58 bin 456 misafire kapılarını açtı.

Adres: Gümüşsuyu Mahallesi Doğa Sokak No: 30-38 Beykoz/İSTANBUL

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 7561

TESİSLERİN LEZZET ÜSSÜ: BEYTAŞ MUTFAK

Boğaz’ın kıyısındaki Gümüşsuyu Restoran, temiz havası ve eşsiz manzarasıyla Karlıtepe Restoran, Elmasburnu Restoran ve yeşillikler içinde nezih bir tesis olan Kemankeş Restoran’ın tüm çorba, köfte, tatlı ve ekmek çeşitleri ile süt ve süt ürünleri “Beytaş Yemek Üretim ve Dağıtım Merkezi”nde üretiliyor.

Merkez’de, “Sebze ve İçecek Hazırlık Alanı”,  “Sıcak Yemek”,  “Pastane” ve “Kasaphane” olmak üzere dört ana üretim ünitesi bulunuyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 2640

Tesislerdeki doğal katkısız limonatalar da içecek hazırlık kısmında, el değmeden makinelerle üretiliyor.

Toplam 27 çalışanıyla her bir ünitesinde usta aşçılar ve uzman mutfak personelinin çalıştığı merkez günlük 3 ila 5 bin porsiyon yemek üretim kapasitesiyle hizmet veriyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 4814

İLÇEYE ÖZGÜ LEZZETLER ÖNE ÇIKIYOR

Beykoz’un lezzet üsttü olarak tasarlanan merkezde, yerel üreticiler destekleniyor ve ilçeye özgü lezzetler gün yüzüne çıkarılıyor.

Tesislerdeki misafirler, ilçede yetişen doğal ürünlerle tatlanan menüyle ağırlanıyor.

BEYKOZLU ÇİFTÇİNİN ALIN TERİ YERDE KALMIYOR

Beykoz’da tarımı sürdürülebilir kılmak ve yerel üreticileri desteklemek amacıyla meyve ve sebze ile süt ihtiyacı ilçedeki çiftçilerden karşılanıyor.

“Alım Garantili Sözleşmeli Tarım” kapsamında Beykozlu çiftçinin alın teri yerde kalmıyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 7509

LEZZETLERİN MARKASI BEYKOZ

BEYTAŞ Mutfak sayesinde tesislerde ağırlanan turist ve ziyaretçiler ne yediğini biliyor, sosyal tesislerden kaliteli ve hesaplı hizmetten yararlanıyor.

Beykoz sütü, yoğurdu ve peyniri de burada üretilerek yine sosyal tesislerde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

HER ŞEY GÜNLÜK ÜRETİLİYOR

Beykoz’un çiftliklerinden toplanan sütler ilk olarak gıda mühendisi tarafından analiz yapılıyor ve uygun şartları sağladığı takdirde alımı gerçekleşiyor.

Kaliteden ve insan sağlığına zarar vermeyecek üretim sisteminden şaşmayan tesiste, günlük hazırlanan süt ve süt ürünleri, tatlılar, ekmek çeşitleri taze taze tesislerde vatandaşlarla buluşuyor.

galeri isbeykoz icin bosa harcanan tek bir kurus yok 1654

BEYKOZLULARA TESİSLERDE %25 İNDİRİM

Beykoz Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla uyguladığı, tesislerde %25 indirimli yararlanma imkânı sunan “Beykozkart” büyük ilgi görüyor.

İlçe sakinlerine özel olan uygulama kapsamında, Gümüşsuyu Restoran, Karlıtepe Restoran, Elmasburnu Restoran ve Kemankeş Restoran’dan %25 indirimli olarak yararlanıyor.

BeykozKart’a 17 Ağustos 2020 tarihinden bugüne kadar 33 bin 240 kişi başvuru yapıldı, 32 bin 596 kartın basımı tamamlandı ve 25 bin 987 kart ilçe sakinine teslim edildi.

BEYKOZ’UN NÜFUSUNDAN FAZLA MİSAFİR AĞIRLADI

BEYTAŞ AŞ, ilçenin öne çıkan özellikleri kapsayan alanlarda inşa edilen tesislerde sunduğu farklı ve cazip imkânlar ile sadece ilçe sakinlerine değil 7’den 70’e İstanbul’dan ve şehir dışından herkese hitap ediyor.

Pandemi şartları altında, BEYTAŞ AŞ bünyesindeki Gümüşsuyu Restoran, Kemankeş Restoran, Karlıtepe Restoran, Elmasburnu Restoran, 2021 yılının başından beri toplam 273 bin 237 kişiyi ağırlayarak ilçenin nüfusunu geçecek kadar kişiye hizmet sundu.

Ziyaret eden 235 bin 228 misafir ise 2 saat ücretsiz otopark hizmetinden yararlandı.

Toplam 235 çalışanı olan BEYTAŞ AŞ, pandemi dönemlerinde tesislerin kapalı olduğu süre zarfı boyunca da işçilerin maaş ödemeleri gerçekleştirdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı