Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğünden önemli duyuru!

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğünden önemli duyuru!

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, telefon santrallerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle +90 552 981 06 52 numaralı WhatsApp Danışma Hattı oluşturdu.

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlarla daha hızlı iletişim kurulması için İlçe Sağlık Müdürlüğü Whatsapp Danışma Hattı’nı aktive etti. 

İzolasyonda olup rapor ihtiyacı olan vatandaşlar, telefon santrallerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle +90 552 981 06 52 numaralı Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü Whatsapp Danışma Hattı’na isim, soyisim ve TC kimlik numaralarını mesaj atarak rapor taleplerini iletebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı sistemlerimize entegre olduğu için test pozitif çıkan öğrencilerin rapor almasına gerek kalmadan süreci evlerinde geçirebiliyor.

HES uygulaması üzerinden izolasyon sürecini takip edebilir ve ne zaman sonlandırılacağını uygulamadan öğrenebilirsiniz. Ayrıca test sonucu pozitif olan kişiler HES uygulaması üzerinden yakın temaslı kişileri sisteme kaydedebilir.

Son 3 ay içerisinde aşı şemasını tamamlayanlar veya hatırlatma dozunu olanlar ile hastalığı bu süre içerisinde geçirenler pozitif vaka ile temasları durumunda karantinaya alınmayacak olup diğer temaslılar 7 gün karantinaya alınmaktadır. Temaslılar semptom gelişmesi durumunda sağlık kurumuna başvurarak PCR testi yaptırabilmektedirler.

Hasta veya temaslılarda nefes darlığı gelişmesi ve ateşin düşmemesi durumunda en yakın sağlık kurumuna başvurması gerekmektedir. Kanser, böbrek yetmezliği, organ nakli gibi özel sağlık durumu olanların takipli oldukları hekimlere danışmaları önem arz etmektedir.  

Acil durumlarda zaman kaybetmeden 112’yi arayınız.

Detaylı Bilgi: [email protected]

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü Whatsapp Danışma Hattı: +90 552 981 06 52 (Sadece Yazılı İletişim Kurulmaktadır)

Sağlık Bakanlığı İletişim Hattı: 184

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.