Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz kabuğunu kırdı! İlk ruhsat verildi

Bütün engellenmelere rağmen 90 yıllık mülkiyet probleminin çözüldüğü Beykoz’da bir ilk gerçekleşti. Çavuşbaşı’nın 5 mahallesi ve Görele Mahallesi’nde tamamlanan plan sürecinin ardından Çiftlik Mahallesi’nde ilk inşaat ruhsatı verildi.

Beykoz’da yaklaşık 60 bin vatandaşın yaşadığı Çengeldere, Fatih, Yavuzselim, Baklacı, Çiftlik ve Görele Mahallesi’nin imar planlarının tamamlanmasının ardından müjdeli bir gelişme yaşandı.

Çiftlik Mahallesi ruhsat verildi

Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yerel seçim öncesinde verdiği sözler arasında yer alan imar planlarında son aşamaya geçildi.

Uzun süren gayretler sonucunda 90 yıllık mülkiyet probleminin çözüldüğü mahallelerden biri olan Çiftlik 116 ada da ilk inşaat ruhsatı hak sahibine verildi.

Beykoz'da yapı ruhsatı verildi

KAÇAK YAPILAŞMAYA SON

Beykoz’u tarihinde bir ilk olan Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreninin ardından Çavuşbaşı’nda verilen ilk inşaat ruhsatı ile kaçak ve plansız yapılaşma sona ermesinde önemli bir adım daha atıldı.

Beykoz'da bir ilk! Ruhsat verildi

BEYKOZ’DA 90 YILLIK İHTİYAÇ KARŞILANACAK

Plan sürecinin tamamlanmasının ardından verilecek inşaat ruhsatlarıyla yeni oluşturulacak konutlar, işyeri, sosyal, kültürel, spor, eğitim, sağlık gibi kamuya hizmet verecek donatı alanları bölgenin gelecekteki 90 yıllık ihtiyacı karşılayarak yaşanılabilir bir ilçe haline dönüşecek.

450 PARSELDE RUHSAT VERME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Beykoz’un yüzde 24’ünün yaşadığı 41 milyon m2’lik alan olan Çavuşbaşı’nın 5 mahallesi ile Görele Mahallesi’nde yaklaşık 450 parselde inşaat ruhsatı verme işlemlerinin de devam ettiği öğrenildi.

PLANLAR 1,5 YILDIR YÜRÜRLÜKTE

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum’un Temmuz 2021’de gerçekleştirdiği Beykoz ziyaretinin ardından Çavuşbaşı ve Görele Mahallesi’nin 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planları onaylanmıştı.

MUHALEFETE RAĞMEN İMAR PLANLARI YAPILDI

CHP İstanbul İl Başkanlığı Kent İzleme Kurulu üyeleri ile yine CHP’nin arka bahçesi olarak bilinen Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni ilgilendiren planların iptali için mahkemeye başvurmuştu.

.

.

Bunları da beğenebilirsin
4 Yorumlar
 1. Avatar of Hacer Özdemir
  Hacer Özdemir diyor

  Teşekkür ker Allah devletimize güç kuvvet versin zafer nasip etsin muaffak etsin zorlaştırmasın kolaylaştırsın Recep Tayyip Erdoğan’ı sağlıklı uzun ömürler versin bu ümmetin başından eksik etmesin teşekkürler Beykoz

 2. Avatar of Nevzat Batmaz
  Nevzat Batmaz diyor

  Hayırlı olsun. Orta çeşmede ne zaman biter.

 3. Avatar of Songül Fİdan
  Songül Fİdan diyor

  Beykoz Riva 7 yıldır dile getiriyorum. Akciğer hastası eşim için yerleştik. Temiz hava alalım diye. Tozdan kurtulamadik. Ana caddeden bahsediyorum. Asitsne CAD. Den. Eşimi kaybettim. Yolu hala yapilmadi
  Çakıl döküp gidiyorlar. O dökülen çakıl maliyeti ile asfalt yapılabilirdi. Hala bekliyorum.
  Köstebek çukurları dan bahsetmiyorum. Araba kullanılamıyor. Daha neyi Bekliyorsunuz.

 4. Avatar of asdf
  asdf diyor

  çiğdem mah ne zaman biter acaba 1/1000 lik planlar ne oldu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.