Beykoz Karlıtepe planları askıya çıktı!

Beykoz Karlıtepe planları askıya çıktı!

TMMOB Şehir Plancıları Odası'nın açtığı dava sonucunda iptal edilen Beykoz Gümüşsuyu (Karlıtepe) planları yeniden askıya çıkarıldı.

Beykoz’da iki mahallenin uzun zamandır beklediği imar planları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıktı.

TMMOB Şehir Plancıları Odası'nın açtığı dava sonucunda iptal edilen Gümüşsuyu (Karlıtepe) Mahallesinin planları ile İncirköy Mahallesi’nin Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109. maddesi uyarınca onaylandı.

Gümüşsuyu (Karlıtepe) Mahallesi ve İncirköy Mahallesi’nin bir kısmına air 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı değişikliğinin 1 ay (30 gün) süre ile askıya çıkarıldığı duyuruldu. İtirazların ise Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne yapılacağını belirtildi.

Söz konusu imar plan bölgesinde bazı alanlarda 0,75 emsal, bazı alanlarda bir emsal olacak şekilde yüksek kat yoğunluğu olmayan yatay mimari planı benimsenecek.

Askı Tutanağı, Plan ve Plan Raporlarını indirmek için tıklayınız.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.