Beykoz Kavak sahilinde kirlilik ‘pes’ dedirtti!

Beykoz Kavak sahilinde kirlilik ‘pes’ dedirtti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sorumluluk alanında olan Anadolu Kavağı girişindeki Sahil Parkı’nda yaşanan kirlilik ‘bu kadarına pes’ dedirtti. Mangalların yakıldığı ve gece alemlerinin yapıldığı alanda yaşanan çevre kirliliği tepkilere neden oldu.

Beykoz’da koronavirüs ile mücadele kapsamında normalleşme sürecine geçilmesinin ardından park, bahçe ve mesire alanları halkın hizmetine açıldı. Havaların da ısınmasının ardından Beykoz’da denize girilen önemli noktalardan biri olan Kavak Sahili’nde kıyı şeridi ve park alanında yaşanan kirlilik sınırları aştı.

İBB: Bölgede olumsuzluğa rastlanılmadı

Artan kirlilik sonrası vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine İBB tarafından yapılan açıklamada zabıtanın bahse konu alanda denetim yaptığı belirtilerek “Bölgede herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır” ifadesi tepkilere neden oldu.

Sağlığı tehdit eden çevre kirliliğinden endişe duyan vatandaşlar, İBB’nin sahil şeridinde ve park alanında sorumluluğunu yerine getirmesini bekliyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.