Beykoz Kaymakamı 65 yaş üstü vatandaşlarla bayramlaştı

Beykoz Kaymakamı 65 yaş üstü vatandaşlarla bayramlaştı

Yeni tip koronavirüsle (COVID-19) önlemleri kapsamında Beykoz’da yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının 6 saatliğine kaldırılması ile bayramda dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında arife günü başlayıp bayram boyunca devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Beykoz’da vatandaşlar bayramı evlerinde geçirirken, 65 yaş ve üstü vatandaşlar bugün 14.00-20.00 saatlerinde arasında uygulanan serbestlik çerçevesinde 14.00 itibarıyla dışarı çıkmaya başladı.

Bayramın ilk günü güzel havadan yararlanan 65 yaş ve üstü vatandaşların, maske taktığı ve sosyal mesafe kuralına uyduğu da görüldü. Dışarı çıkan vatandaşlar, arkadaşları, komşuları ve tanıdıklarıyla uzaktan da olsa bayramlaşmayı ihmal etmedi. 

Beykoz Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri de 65 yaş ve üstü vatandaşlara kurdukları stantlardan şeker ve kolonya ikram etti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da dışarı çıkan büyüklerin bayramını kutlayarak, ikramda bulundu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.