Beykoz Kundura’da kadınlara özel konser

Beykoz Kundura’da kadınlara özel konser

Beykoz Kundura’nın film ve müzik eşliğinde Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacağı Mart ayı programında, yerli sahnelerin sevilen kadın vokal ve müzik yazarlarından Lara Di Lara sahne alacak.

Alternatif müzik sahnelerinin özgün sesi ve hikâye anlatıcısı Lara Di Lara, 11 Mart’ta Kundura Sahne’nin konuğu oluyor.

123’ün vokalisti olarak tanıdığımız Dilara Sakpınar’ın 2015’te başlayan müzik projesi olan Lara Di Lara, Beykoz Kundura’nın film ve müzik eşliğinde Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacağı Mart ayı programında yer alacak.

Caz'dan folk'a, r&b'den synth pop’a uzanan geniş skalada, denemekten korkmayan müziği, cesur sözleri ve büyüleyici sahnesiyle çok sevilen Lara Di Lara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithaf ettiği konserinde kendi şarkılarından seçkiler sunacak.

Sürpriz müzisyen konukların da sahne alacağı konser, eşsiz bir hikâye anlatıcısının peşinde ve Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde unutulmaz bir Cuma gecesi yaşatacak.

DİLARA SAKPINAR / LARA Dİ LARA KİMDİR?

Şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen Dilara Sakpınar – sahne mahlasıyla Lara Di Lara – ünlü orkestra şefi Ender Sakpınar ve ressam, yazar Leyla Sakpınar’ın kızları olarak sanat ve müzikle iç içe bir ailede büyüdü. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 123 adlı müzik grubu ile müzik kariyerine başladı.

Grupla birlikte yurt içi ve dışında pek çok konser verdi ve dört albüm kaydetti. 2015’te Lara Di Lara adını verdiği müzik projesiyle solo kariyerine yönelerek ‘Oraya Doğru’ adlı ilk stüdyo albümünü yayınladı. Melih Cevdet Anday şiiri dışında tüm şarkıların söz ve müziği kendisine ait olan 16 şarkılık ‘Hazineler İçindesin’ adlı albümünü 2017 yılında Sony Music etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu. Sanatçı bu albümü, “gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında” sözleriyle tanımlıyor.

Türkiye’nin önemli konser mekânları ve festivallerinde sahne alan ve Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan Avrupa turnesine çıkan sanatçı albümünün senfonik yorumunu babasının şefliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile yorumladı. 

Levni ile birlikte başlattıkları ve 90’ların trip hop’ından neo-soul’a, geniş bir kapsama alanında üretimler yaptıkları Viyana temelli müzik projesi Alike Places’in ‘Room’ adlı altı şarkılık EP’si Avusturyalı plak şirketi Well Gedacht’tan çıktı. 2018’in ortalarında söz ve müziği Bedri Çağlayan’a ait ‘Su Ver Leylam’ adlı türküyü yorumladı ve büyük ilgi gördü.

Aynı yıl, Nick Cave konserinin ön grubu oldu. Bastırılmak, baskılanmak ve bastırmak konularına odaklanarak yine kendi doğasından ve insani gereksinimlerinden oluşturduğu ‘Sudaki Çığlık’ adlı albümünü ise 2020’de yayınladı. Geçtiğimiz yıl ‘Bekledim’, ‘Çok Yakınken’, ‘Bedeninin Her Bir Kıvrımında’, ‘Nefesim Kesilene Kadar’ ve ‘Yanında’ adlı teklileri çıkan sanatçı aynı sene, Türkçe Rap’in başarılı ismi Kamufle ile birlikte ‘Denge’ adlı EP’yi kaydetti.

Detaylı bilgi için: beykozkundura.com

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • TÜRKAN ÖZKAN

    Merhaba ben ve 3 arkadaşım katılmak istiyoruz ,randevu veriyormusunuz, ücretlimi, ne kadar, saati ne. Bilgi verirseniz sevinirim Teşekkür ederim

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.