Beykoz Kundura’da ücretsiz rehberli turlar başlıyor!

Beykoz Kundura’da ücretsiz rehberli turlar başlıyor!

Türkiye’nin en önemli endüstri mirası yapılarından Beykoz Kundura ’nın geçmişine bugünden bakan Kundura Hafıza’nın güncellenerek süren sergisi Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya için ücretsiz rehberli turlar başlıyor.

Kundura Hafıza’nın Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden ve 600’e yakın görsel ve yazılı belgeden oluşan sergisi Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya için ücretsiz rehberli turlar bu hafta sonundan itibaren Beykoz Kundura ’da başlıyor.

16 Temmuz itibarıyla yaz boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 14:00 ve 18:00 saatlerinde rehber eşliğinde gezebileceğiniz sergi; Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Fabrika’dan kalan makineler, belgeler, eski çalışanlar ve ailelerinin bağışladığı nesnelerin yanı sıra, 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini de bir araya getiriyor.

Ziyaretçilerini Sümerbank ayakkabı kalıplarının üretildiği Marangozhane binasında karşılayan sergiyi beykozkundura.com adresinden randevu alarak ücretsiz gezebilirsiniz.


Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.