Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Kundura’da 14 Şubat’a özel sinema yolculuğu

Beykoz Kundura’nın etkileyici mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini beyazperdenin unutulmaz aşk filmlerinden Doctor Zhivago / Doktor Jivago ile yapıyor.

Beykoz Kundura’nın etkileyici mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini beyazperdenin unutulmaz aşk filmlerinden Doctor Zhivago / Doktor Jivago ile yapıyor.

galeri isbeykoz kundura da 14 subat a ozel sinema yolculugu 7456

Beykoz Kundura’nın Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın kazan dairesinden dönüştürülen ve özgün endüstriyel mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini 13 Şubat Pazar günü saat 17:00’de Kundura Sinema’da seyirciyle buluşacak.

Beyazperdenin unutulmaz aşk filmlerinden David Lean’in yönettiği Doktor Jivago, 4K çözünürlüğündeki restore kopyasıyla Türkiye’de ilk kez 13 Şubat Pazar günü Kundura Sinema’da seyirciyle buluşuyor.

galeri isbeykoz kundura da 14 subat a ozel sinema yolculugu 5754

Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternak’ın Nobel Ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan film; Oscarlı görüntüleri, kostüm tasarımı ve sanat yönetimi kadar Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllerini toplamış Maurice Jarre imzalı müzikleriyle de sinema tarihinin başyapıtları arasında sayılıyor. 

Uluslararası bir yıldıza dönüştürdüğü Mısırlı aktör Omar Sharif başta olmak üzere Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness, Klaus Kinski’yi buluşturan rüya kadrosuyla da görkemini çoğaltan film, İngiliz Film Enstitüsü tarafından ‘Tüm zamanların en büyük 27. filmi’ olarak gösterilmişti.

galeri isbeykoz kundura da 14 subat a ozel sinema yolculugu 6040

14 ŞUBATI’I KUTLAMAK İSTEYENLERE ÖZEL

Gösterim günü ayrıca, 14 Şubat Sevgililer Gününe özel Demirane Restoranda hazırlanacak ve 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek brunch ve yemek programı da, günü erkenden kutlamak isteyenler için romantik bir alternatif olacak. Demirane Restorana rezervasyon yaptıran biletli izleyiciler rezervasyon bilgileri ile Beykoz Kunduraya erken giriş yapabilecekler.

RÜYA KADRO BİR ARADA

Amerikan Film Enstitüsü’nün sinemanın 100. yılında hazırladığı ‘En İyi 100 Film’ listesinde 39. sırada yer alan ve İngiliz Film Enstitüsü tarafından ‘Tüm zamanların en büyük 27. filmi’ olarak gösterilen Doktor Jivago, başrolündeki Omar Sharif ve Julie Christie’nin ikonik performansları kadar, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness, Klaus Kinski’yi buluşturan rüya kadrosuyla da gerçek bir klasik sayılıyor.

galeri isbeykoz kundura da 14 subat a ozel sinema yolculugu 7712

Tarihi ve destansı üslûbuyla büyüleyen, Oscarlı sanat yönetimi ve kostümleriyle göz dolduran film, Freddie Young’ın görüntüleri ve ünlü Fransız müzisyen Maurice Jarre’a ait Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllü müzikleriyle de hafızalara kazınıyor.

5 OSCAR 5 ALTIN KÜRE

Cannes’da Altın Palmiye için yarışan ve En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil toplam 10 dalda Oscar’a aday olan Doktor Jivago, Uyarlama Senaryo, Görüntü Yönetimi, Sanat Yönetimi, Kostüm ve Müzik dallarında heykelciğin sahibi olmuş; Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik ödüllerinin hepsini birden toplamıştı.

galeri isbeykoz kundura da 14 subat a ozel sinema yolculugu 3108

Saat 15:00ten itibaren biletinizle birlikte Beykoz Kunduraya giriş yapabilir ve dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kundura Hafızanın Kunduranın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini ücretsiz gezebilirsiniz.

13 Şubat Pazar günü saat 17:00’de Kundura Sinema’da gösterilecek Doktor Jivago için sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com adresinde satışta!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı