Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz markalı ürünler burada vitrine çıkacak!

Beykoz’da çiftçilerin alın terinin ekonomik kazanca dönüşeceği, tüketicilerin taze ve güvenilir köy ürünleriyle buluşacağı “Beykoz Köy Pazarı”nda hazırlıklar sürüyor.

Beykoz’da çiftçilerin alın terinin ekonomik kazanca dönüşeceği, tüketicilerin taze ve güvenilir köy ürünleriyle buluşacağı “Beykoz Köy Pazarı”nda hazırlıklar sürüyor. 

galeri beykoz markali urunler burada vitrine cikacak 6315

Beykoz Belediyesi, ilçedeki çiftçileri alım garantili “Adil Sözleşmeli Tarım Projesi”yle desteklerken emek, sabır ve alın teriyle yetişen ürünlerin aracısız, taze ve güvenilir olarak satışa sunulacağı “Beykoz Köy Pazarı”nı da kuruyor. İlçedeki kent tarımı yatırımları kapsamında yapımına başlananyerel ürünlerle tarımı ekonomik kalkınmayı sağlamak amacıyla hazırlıklarına başlanan köy pazarı yakında Cumhuriyetköy’de açılacak. 

Beykozlu Çiftçiler Kazanacak  

İstanbulluların şehrin yakınında gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceği pazarda, mevsim sebze ve meyveleri, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi mutfaklarda aranan temel ürünler satışa sunulacak. Pazarda bal, kestane, ceviz, ıhlamur, karpuz gibi “Beykoz Markalı” ürünlerde vitrine çıkacak.

galeri beykoz markali urunler burada vitrine cikacak 6243

Çiftçilere ÇKS Şartı 

Beykoz Köy Pazarı’nda yalnızca Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi, Arıcı Kayıt Sistemi, Örtü Altı Kayıt Sistemi ve Türkvet Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunan Beykozlu aktif çiftçilere satış sertifikası ve stant verilecek.

Alana satış için getirilen ürünlerin ilçede yetişen köy ürünleri olup olmadığı Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecek. İlçe dışından ürün getirdiği belirlenen kişi ve çiftçilere satış izini verilmeyecek.

Pazarın hizmete açılmasıyla ilçedeki çiftçiler alın teri ürünlerini pazarlama imkânına,  İstanbullular köy ürünleri alış verişi için güvenilir ve denetimli bir adrese kavuşacak.

Beykoz Belediyesi mekânı en kısa sürede tamamlayarak sağlıklı gıdaya önem veren tüm tüketicilerin hizmetine sunacak.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.