Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Meclisi'nde Şubat soğuğu

Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat Ayı çalışmaları, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında başladı.  

Beykoz Belediyesi Meclisi Meclisi Şubat ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak gündeme..

Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat Ayı çalışmaları, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında başladı.  

Beykoz Belediyesi Meclisi Meclisi Şubat ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Ardından gündemde olmayan müdürlük tekliflerinin gündeme alınması sonrası Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gündem dışı söz almak isteyen meclis üyelerine söz verdi.

Aydın Düzgün: Beytaş Otaparkı’nı kim işletiyor?

İlk olarak gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün “Rüzgarlıbahçe’de Bayramoğlu Döner’in yanında belediyemizin bir arsası var. Bu arsada Beytaş otopark hizmeti veriyor diye biliyorduk ama duyduğumuza göre bir meclis üyemiz burayla ilgili tasarrufta bulunuyormuş. Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.” dedi. Düzgün’ün sorusuna Başkan Yücel Çelikbilek’in “Rüzgarlıbahçe’deki otopark konusunda eğer bildiğin bir şey var ise daha net söyle o meclis üyesi de kalksın söylesin.” çıkışının ardında Aydın Düzgün AK Parti Meclis Üyesi Tuncer Dede’nin ismini söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Tuncer Dede, “Böyle saçma bir soruyu Aydın Bey burada sorduğu için kınıyorum. Şuanda orda Beytaş faturalı kiralamasını yapmıştır. Beytaş’ın Müdürü Yalçın Bey ordadır, bu kiralama ile ilgili evrakları çıkarır. Benimle hiçbir ilgisi yoktur. Sadece ilgisi şudur. Bayramoğlu benim hemşerimdir. Başka hiçbir şekilde ne o arsayla, nede Bayramoğlu’yla bir ilgim alakam yoktur.  Olan da namerttir, şerefsizdir, namussuzdur.” dedi.

Elmalı İlkokulu 13 Şubatta açılıyor

Meclisin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tamamı belediye bütçesinden yapılan “Elmalı İlkokulunun” 13 Şubat Pazartesi Saat 10’da açılışını yapacağız. Eğitim alanlarının artması kadar ilçe sakinlerinin sağlığına da önem verdiklerini, Gezici Sağlık Aracı’yla karış karış sağlık götürdüklerini söyledi.

Gülay Demirel: Lütfen bizi ötekileştirmeyin

Başkan Çelikbilek’in açıklamalarının ardında gündem dışı söz alan bir diğer isim CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel oldu. Demirel yapmış olduğu açıklamasında “Üç yıldır beraber bu masalarda çalışıyoruz. Hepimizin amacı aynı Beykoz için hizmet etmek. Halkımızın vekiliyiz aslında. Sayın başkanım sizi tanıdığım ilk süreçte size karşı önyargılarım vardı. Bakışınız, vücut diliniz biraz mesafe bıraktırıyordu. Ancak sizi tanıdıkça babacan kimliğinizi görmeye başladım. Buradan cesaret alarak şunu söylemek istiyorum, biz hepimiz bu meclisin birer üyesiyiz ve siz de bizim başkanımızsınız ve ortak değerimiz Beykoz ve Beykoz halkı. Lütfen bizi ötekileştirecek “Bunlar” söylemini kullanmayınız. Çünkü bizim şu anda birleşmeye ihtiyacımız var, kutuplaşmaya değil. Çünkü biz Türk milletiyiz. Ve şuanda omuz omuza yürümesi gereken bir süreçteyiz. Lütfen babalığınızı burada da gösterin.” ifadelerini kullandı.

I. Etap 1/1000’lik imar planları mecliste  

Yapılan konuşmaların ardından gündeme geçildi. 1/1000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 1. Etap hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İmar Komisyonuna, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bakım Onarımı hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Plan Bütçe Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Kardeş Şehir Tunceli İli Pertek İlçesinde kafeterya için projelendirme çalışması yapılabilmesi hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, Beykoz İlçesinde yapılacak okullara avan-uygulama projesi hazırlanması hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.

Atık Yönetimi ile ilgili ihale dosyası hazırlanması ve süresi hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, emniyet hizmetlerinde kullanılmak üzere araç tahsisi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.