Beykoz Meslek Lisesi öğrencileri dezenfektan mesaisinde

Beykoz Meslek Lisesi öğrencileri dezenfektan mesaisinde

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, artan dezenfektan talebini karşılamak için harekete geçti. Kimya teknolojisi bölümünde üretimi yapılan iç mekan ve el dezenfektanı talebinde koronavirüse karşı tedbirlerden dolayı artış yaşanırken, okul gelen talepleri karşılayabilmek adına üretime geçme kararı aldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürüm Kazım Bozbay çalışmalarımızı yerinde görmek için Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret ettiler. Okul Müdürü Habip Küçükseymen tarafından yapılan üretim ile ilgili bilgi verildi.  

‘Beykoz’ markası ile dezenfektan üretimine başladılar

Beykoz, Kadıköy, Çekmeköy ve Üsküdar ilçelerinin dezenfektan ihtiyacını karşılamak üzere döner sermaye kapsamında üretim ve satışlarının başladığı söyleyen Okul Müdürü Habip Küçükseymen, “Geçtiğimiz cuma gününden beri yapabilir miyiz çıkartabilir miyiz diye gece gündüz yoğun bir şekilde çalıştık ve çok şükür üretime geçtik. Ulus olarak korona virüs mücadelemize, ‘Beykoz’ markası ile dezenfektan üretimine artık biz de katkıda bulunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.