Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Müftülüğü Gençlik Kolları 15 Temmuz'u unutmadı

Beykoz Müftülüğü Gençlik Kolları “15 Temmuz Kahramanlık Destanı”nı yazan şehit ve gazilerimiz için bir araya geldi.

Beykoz Müftülüğü Gençlik Kolları “15 Temmuz Kahramanlık Destanı'nı” yazan şehit ve gazilerimiz için bir araya…

Beykoz Müftülüğü Gençlik Kolları “15 Temmuz Kahramanlık Destanı”nı yazan şehit ve gazilerimiz için bir araya geldi.

Beykoz Müftülüğü Gençlik Kolları “15 Temmuz Kahramanlık Destanı’nı” yazan şehit ve gazilerimiz için bir araya geldi. 29 Temmuz Cumartesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni hınca hınç dolduran gençler, 15 Temmuz Kahramanlarından, bedenini tankın altına koyarak hem hainlere hem de tüm dünyaya meydan okuyan Metin Doğan ve TYB. Vakfı İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın konuşmalarını büyük bir heyecanla dinlediler.

Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde Beykoz Müftülüğü ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek ve Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ile Beykoz’un 15 Temmuz gazileri, 15 Temmuz şehitlerinden Hasan Kaya’nın eşi ve din görevlileriyle çok sayıda Müftülük Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

Program Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii Müezzin-Kayyımı Orhan Yalçınkaya’nın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 15 Temmuz Sinevizyon gösterisinin ardından İlçe Müftüsü Ali Efe gençliğin önemine vurgu yaptığı konuşmasında gençlerin ülkemizin geleceği için kendilerini iyi yetiştirmeleri ve sapkın dini akımlardan korunabilmeleri için din gönüllüsü hocalarımızla irtibatlarının devamının önemine vurgu yaptı. Programda emeği geçen din gönüllülerine, Cevizlibahçe Hz. Ali Camii Gençlik Kolları’nın İstiklal Marşı’nının 10 kıtasını da ezbere okumaları dinleyicilerin heyecanını artırdı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek ise yaptığı selamlama konuşmasında gençlerin ülkemizin geleceği ve teminatı olduğunu, çok değerli olduklarını, Müftülükçe düzenlenen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ise programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında “Pek çok programa katılıyor konuşmalar yapıyorum. Ancak bu gün tüm yaptığım programlardan daha heyecanlıyım. Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığımızın Gençlere yönelik çalışmalar yapmış olması ve genç bir kitleye hitap etmek bu programı yaptığım diğer programlardan farklı kılıyor.” Gençliğin çok okuması, başarılı olmasının ülkemizin geleceği ve islam aleminin problemlerinin çözümü için en önemli husus olduğunu belirten Bıyıklı 15 Temmuz Kahramanlık Destanının kahramanlar tarafından yazıldığını, cesareti olmayanlar tarafından asırlarca konuşulacağını ifade etti.

15 Temmuz kahramanı Metin Doğan ise gençlere kendi hayatından verdiği örneklerle cesaret ve başarılı olmalarının ilkelerini anlattığı konuşmasında, tankın altına bedenini koyma sürecini ve manevi motivasyona vurgu yaptı. “İslamda mistisizm yoktur. 15 Temmuz hainleri gençleri ve toplumu mistisizmle kandırdı. 15 Temmuz, ülkemizde son yıllarda yapılan büyük işleri çökertmeye çalışanlara karşı bu yükselişin yok olmaması için ardına bakmadan kendini feda eden kahramanların destanıdır. Ölmek ve şehadete ulaşmak için 55 tonluk tankın altına yattım. Böylelikle kamuoyu oluşturmayı ve insanları direnişe katılmalarını hedefledim. Fakat o korkak hainler beni ezme yada vurma cesareti gösteremediler. Allah beni yaşattı. Bu gün konuşmak için yaşıyorum.” dedi.

İlçe Vaizi Hilmi Tezcan’nın yaptığı duanın ardından program sona erdi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.